To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum wielotematyczne LUKEDIRT
Zdjęcia, meteorologia, astronomia, sport, gry komputerowe. Witamy na forum LUKEDIRT!

Ogólna dyskusja - Najlepsze kanały na YouTube o astronomii

LukeDiRT - 2018-08-15, 19:46
Temat postu: Najlepsze kanały na YouTube o astronomii
Jakie według Was są najlepsze kanały na YT o astronomii?
Bo moim zdaniem przodują tutaj Astrofaza oraz SkajFan... ekhm, SciFun. Wszystkie filmy są omówione w prostym dla widza języku, dzięki czemu można wiele się dowiedzieć, nawet z tych trudniejszych zagadnień.

PiotrNS - 2019-05-07, 23:13

Moim ulubionym astronomicznym kanałem jest Astro Life, kanał istniejący od niespełna trzech lat (obserwowany przeze mnie od pierwszego filmiku), prowadzony przez młodego miłośnika astronomii. Jego dużym atutem są publikowane cyklicznie, ostatniego lub pierwszego dnia miesiąca filmiki dotyczące ciekawych zjawisk na niebie w nadchodzącym miesiącu, np."Niebo w maju 2019". Można znaleźć też obszerne materiały poświęcone wybranym obiektom i gwiazdozbiorom, jak również takie dotyczące programów i misji kosmicznych. Mateusz - prowadzący kanał - ma radiowy głos i bardzo przyjemnie się go słucha.
"Przybudówką" do kanału jest grupa na Facebooku, gdzie oprócz częstych relacji z obserwacji astronomicznych (jest co relacjonować, bo AstroLife ma szesnastocalowy teleskop 8-) ), często w pogodne wieczory publikowane są "rozkłady jazdy" - dokładne opisy (co do minuty) wszystkich ważnych i ciekawych astronomicznych aspektów rozpoczynającej się nocy, jak wschód i zachód Księżyca, zmierzch cywilny, zmierzch żeglarski, początek i koniec całkowitej ciemności, wschody, zachody i górowania planet, a także przeloty Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Bardzo się przydaje, kiedy chcesz spędzić na dworze całą noc albo pokazać komuś jak wygląda przelot ISS i nie wiesz kiedy zaprosić dziewczynę na spacer w ciemne miejsce :D Na grupie prowadzone są też ożywione dyskusje dotyczące astronomii i sprzętu obserwacyjnego, a Mateusz bardzo chętnie odpowiada na wszystkie pytania. Polecam :)

LukeDiRT - 2019-05-08, 17:18

AstroLife... słyszałem o tym kanale, ale pod względem "subów" jest mniej popularny niż Astrofaza, i to znacznie.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group