Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Maj 2012
Autor Wiadomość
LukeDiRT 
Administrator

Hobby: Większość z wymienionych
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 25 Kwi 2019 03:27   Maj 2012

Bardzo przyjemny maj. Przyniósł dużo Słońca i wysokie temperatury, ale na szczęście bez rekordów. Ale zdarzały się też chłodne jak na maj dni z temp. 10-14 stopni.

kmroz 
Moderator
kmroz

Hobby: Meteorologia
Miejsce zamieszkania: Opacz, pow. pruszkowski
Wysłany: 25 Kwi 2019 03:49   

No niestety ja nie uważam tego maja za zbyt udany, za dużo niefajnych odchyłów w obie strony, brak spokoju w pogodzie. Jedynie trzecia dekada była inna, a okres 24-31.05 uważam za wręcz wspaniały.

Ale za pierwsze 23 dni na twoim wykresie zaledwie 9 dni z temperaturą w widełkach 15-25 stopni. Niewiele...... A taki przedział najbardziej lubię w maju.

FKP 
Poziom najwyższy
Idealista

Hobby: Meteorologia
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 28 Sty 2020 10:36   

Piątek 11 maja 2012 był bardzo ciekawym dniem, pamiętam go jak wczoraj. Noc poprzedzająca ten dzień była "gorąca" (t. min. 15,4 st.) w związku z tym do pokoju wleciał mi chrabąszcz majowy. Pamiętam, że strasznie bzyczał i nie dawał mi spać a ja nie mogłem go zlokalizować :mrgreen: 11 maja aż do godzin południowych upływał pod znakiem Słońca i nie małej parności. Ok. 13:00 zachmurzyło się a ja po powrocie do domu znalazłem "winowajce" nocnych wybudzeń na podłodze. W związku z tym, że był już ledwo żywy dałem go do skonsumowania mrówkom z gatunku Formica pratensis, których młode gniazdo znajdowało się wówczas na moim podwórku (obecnie przeniosły się do sąsiada i utworzyły niemały kopiec :mrgreen: ). Owady szybko się nim zajęły i pozostał tylko chitynowy pancerz. Późnym popołudniem wypogodziło się, ostro wtedy cięły meszki i komary. Ciepły wieczór przerwały burzowe chmury, dając ładny spektakl we wczesnych godzinach nocnych 12 maja. Tego dnia zrobiło się już chłodno i wietrznie, niemniej przynajmniej późne popołudnie upłynęło pod znakiem Słońca.

Odpowiedz do tematu