Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Luty 2020
Autor Wiadomość
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35197
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 26 Marzec 2020, 22:30   

A ja sobie właśnie przejrzałem zdjęcia z lutego i powiem jedno, tak tęsknie za tamtą dynamiką.... I nie chodzi tu już nawet o kwestie hydrologiczną. Wtedy to nawet jak był dzień opadów, lub mijały mnie bokiem, to każdego dnia się coś fajnego działo.

Z drugiej strony za maratonem anomalii nie tęsknie. Taki luty bym wyjątkowo chętnie przyjął po grudniu i styczniu rodem z 2010 roku (czy nawet po grudniu i styczniu 2018/19). Jednak cieszę się, że za ten maraton odpowiadał wir polarny, który oprócz psychicznych anomalii zapewniał także, że cały czas coś się po prostu działo (no, przynajmniej od 28.01). Nie chciałbym zbyt szybkiej powtórki takiej anomalii w lutym (czy w sumie jakimkolwiek miesiącu oprócz października, czy listopada), ale jak już musi być, to tylko w takiej odsłonie :->
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35197
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 1 Czerwiec 2020, 10:45   

Właśnie sobie podliczyłem luty 2020 i okazuje sobie że było u mnie w nim... 85 godzin słońca. Tak, taki to "ciemny" luty był... Przyznam, że w moim odczuciu nie był jakiś bardzo pogodny, ale na pewno i tak lepszy od stycznia.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Zimowy łowca burz :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13743
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 5 Czerwiec 2020, 16:53   

Słońce wyemigrowało z południa do centrum Polski. ;-)
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19169
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 5 Czerwiec 2020, 17:00   

U Was to był "koszmar" rodem lutego 2016 :lol: :mrgreen:

Z resztą cały rok nie lepszy, bo jakby to powiedział pewien Pan z Katowic, do połowy marca lało bez przerwy i jak na 1,5 miesiąca przyszła normalna wiosna to się spierniczylo i od maja jak leje, tak dalej będzie lać :lol:
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Zimowy łowca burz :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13743
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 5 Czerwiec 2020, 18:02   

No, w sumie to prawda- tegoroczny luty był podobny do tego sprzed 4 l., tylko że w tym roku bardziej występowały opady konwekcyjne. ;-)

Czy chodzi Ci może o p. Damiana Dąbrowskiego? Owszem, poza Twoją uwagą też zauważyłem, jak często pisze, że Katowice były najchłodniejszym czy najbardziej śnieżnym miejscem w Polsce. Chociaż często to nie jest prawda. Gdyby średnie dobowe brać pod uwagę, to znalazłoby się wiele chłodniejszych miast (właściwie prawie wszystko co jest na E). A w kwestii śniegu też Górny Śląsk (przynajmniej miasta GOP-u) nie jest z reguły liderem (jak się przeanalizuje sumy pokrywy śnieżnej). Jednak w kwestii pochmurnej i deszczowej pogody jest to podobno 1 z lepszych miejsc. Nieraz widzę, patrząc na dane archiwalne, że do rejonu Krakowa ledwo jakiś "ochłap" dotarł, a tam ulewa. Albo jak patrzyłem na prognozy Wujka Google, że ma być następnego dnia tam "słonecznie", to wówczas gdy wracam z ciekawości, jaka jest pogoda, to widzę "przewaga chmur". ;-)
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35197
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 5 Czerwiec 2020, 18:39   

Oj, chyba nie wyemigrowało...

http://klimat.pogodynka.p...y/2020/2/Winter
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Zimowy łowca burz :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13743
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 5 Czerwiec 2020, 20:04   

O cholera, dzięki Krzysiu, te dane sprowadziły mnie na ziemię. :O Często prowadzę analizy opierające się na sprzecznościach i dochodzę do raczej logicznych, choć niekoniecznie prawdziwych wniosków- jak dużo padało (a w lutym w rejonie Krakowa spadło koło 75 mm wody, więc no to jest z 250% normy), to zapewne musiało być pochmurno. Niestety usłonecznienie (takie z niepewnością pomiarową do 0.1 h) dla stacji w Krakowie nie działa od lata 2007, ale średnie zachmurzenie II 2020 wynosiło koło 6 oktanów (czyli przeciętnie). A też jak w tym miesiącu często miały miejsce opady konwekcyjne, to w sumie zapisało się wiele pogodniejszych chwil. Może faktycznie przesadziłem... przepraszam. :cry:
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35197
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 6 Czerwiec 2020, 20:52   

Bartek617 napisał/a:
O cholera, dzięki Krzysiu, te dane sprowadziły mnie na ziemię. :O Często prowadzę analizy opierające się na sprzecznościach i dochodzę do raczej logicznych, choć niekoniecznie prawdziwych wniosków- jak dużo padało (a w lutym w rejonie Krakowa spadło koło 75 mm wody, więc no to jest z 250% normy), to zapewne musiało być pochmurno. Niestety usłonecznienie (takie z niepewnością pomiarową do 0.1 h) dla stacji w Krakowie nie działa od lata 2007, ale średnie zachmurzenie II 2020 wynosiło koło 6 oktanów (czyli przeciętnie). A też jak w tym miesiącu często miały miejsce opady konwekcyjne, to w sumie zapisało się wiele pogodniejszych chwil. Może faktycznie przesadziłem... przepraszam. :cry:


Zimą normy usłonecznienia są tak niskie, że może nawet być rekordowo mokry miesiąc, a przy tym rekorodowo słoneczny. Latem już o to trudniej.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
jorguś 
Poziom najwyższy
antymarcowiec


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 145 razy
Wiek: 25
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 7287
Miejsce zamieszkania: Katowice
Wysłany: 7 Czerwiec 2020, 00:34   

Nie mój typ pogody, choć powiem szczerze ze przy takiej "zimie" bardzo wilgotny luty był chyba najbardziej rozsądnym wyborem. Tylko to wiatrzysko strasznie drażniło, odcuzwalnie tej anomalii na poziomie prawie +5K nie odczułem wgl. Nie polubię się z nim, ale mogę rozgrzeszyć :lol:
_________________
Aktualna pora roku: zasłużone bubu
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35197
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 7 Czerwiec 2020, 10:51   

A mnie zastanawia skąd się wziął mit, że luty 2020 był pochmurny? Słyszałem go od waszej trójki (FKP, Bartek, Jorguś) i oczywiście notorycznie od fioletowego awatara z Katowic oraz różowego awatara z Poznania.

Mi ten luty się kojarzy właśnie tak marcowo - sporo słońca, dużo opadów i oczywiście temperatury początkowo jeszcze takie nijakie (do 9.02), ale potem już prawdziwie przedwiosenne.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10