Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Lipiec 2008
Autor Wiadomość
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10948
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 9 Kwiecień 2019, 12:45   Lipiec 2008

Nie był to jakiś szczególnie udany lipiec - gdyby nie wyśmienita końcówka, uznałbym go za dość przeciętny.
Miesiąc ten przyniósł też okresowe silne nawałnice powodujące spustoszenia. Choć i tak były one dopiero namiastką tego, co działo się miesiąc później (zwłaszcza 15.08) oraz równo rok później, w lipcu 2009...



 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35203
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 12 Kwiecień 2019, 17:03   

Taki zwyczajny letni miesiąc, chociaż dla mnie osobiście jeden z lepszych lipców w tym wieku, może dlatego, że lubie zwyczajne lato :) Nie był ani za gorący, ani też zimny i ponury, trafiła się tylko jedna większa fala "jesiennej" pogody w połowie miesiąca na kilka dni.

Co warto dodać, jeden z niewielu lipców u mnie bez upału. Jednak dni gorących rzędu 27-30 stopni miał trochę, to nie było jak w lipcu 2011, gdzie przekroczenie 25 było nawet rzadkie, o 27 nie mówiąc.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10948
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 12 Kwiecień 2019, 17:17   

Racja, nawet nie ma co porównywać lipca 2008 z lipcem 2011. Ten drugi był nawet lekko chłodny w najnowszym zakresie referencyjnym.
Co do lipca 2008, to ja wtedy akurat byłem nad morzem w Kołobrzegu, i to akurat w dniach kiedy była najpaskudniejsza pogoda, od 14 do 21 lipca. Trzeba dodać, że w Kołobrzegu była wtedy niższa temperatura niż w Gliwicach - średnia tmax wyniosła zaledwie 20 stopni. Codziennie padał deszcz, ale na szczęście niemal codziennie było też Słońce i nie brakowało ludzi którzy się opalali, mimo że temp. ledwo przekraczała 20 kresek.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35203
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 12 Kwiecień 2019, 22:03   

No nad morzem to latem zwykle są takie temperatury, dlatego wielu Polaków kieruje się do cieplejszych krajów na wakacje. Mi osobiście odpowiadają takie temperatury w trakcie urlopu, ale ja nie należę do zwolenników opalania i zwykle spędzam urlop aktywnie - czy to nad morzem, czy jeziorem, czy w lasach, czy w górach :)
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10948
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 13 Kwiecień 2019, 16:52   

Najlepiej byłoby, gdyby w Polsce morze było na południu, a góry na północy :-)
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35203
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 15 Kwiecień 2019, 18:06   

Góry na północy to też trochę słabo...
Z drugiej strony, gdybyśmy byli na południe od wielkiego pasma górskiego, to pewnie nasz klimat byłby nieco cieplejszy - nawet na tej samej szerokości geograficznej.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19170
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 2 Czerwiec 2020, 23:43   

Ten lipiec w skali kraju miał identyczna anomalie jak lipiec 2019 ;-)

https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2008-07-31&rodzaj=st&imgwid=353180250&dni=31&ord=asc

Uslonecznienie naprawdę mocne, 307 h. Tylko lipce 2006 i 2014 w tym wieku miały podobne. Suma opadów ok. 50 mm, choć dużo lepiej wyrobiona jak 11 lat później, ale też nie idealnie, jak w lipcu 2017. Ten miesiąc to taki odwrocony czerwiec 2008 obydwie połowy bardzo słoneczne, ale pierwsza miała sporo opadów burz i była chlodniejsza, a druga już gorąca i niestety sucha. Ale miesiąc ruchomy z przełomu czerwca i lipca 2008 to fenomen :mrgreen:
Z resztą całe lato świetne, sierpień na szczęście zredukował posuchę z końcówki lipca :mrgreen:
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Zimowy łowca burz :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13766
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 11 Lipiec 2020, 14:56   

Któregoś dnia tamtego lipca widziałem wielkie kulki gradu. Szczerze mówiąc przedstawił mi się jako mało ciekawy miesiąc. Na szczęście gdy burze się pojawiały, to były wydajne opadowo (i bez nich też potrafiło polać), więc sumka zebrała się pokaźna. Podziwiam też za to, że mimo niekorzystnego biometu i wysokich temp. w ciągu dnia, temp. w nocy trzymały się na dość przyjaznym poziomie. Ale tak jak Łukasz najbardziej chyba lubię ostatni tydzień. Reszta miesiąca była w mojej opinii odjazdowa (w tą złą stronę) i popaprana. :-( Chociaż w sumie lipiec jest najniebezpieczniejszym miesiącem, więc już lepiej przyjmuję burze w tym miesiącu niż w czerwcu, czy sierpniu. :cry:

https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2008-07-31&rodzaj=st&imgwid=350190566&dni=31&ord=desc
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35203
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 14 Lipiec 2021, 16:49   

W Gorzowie nawet niezły

https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2008-11-30&rodzaj=st&imgwid=352150300&dni=30&ord=asc
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19170
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 14 Lipiec 2021, 16:52   

Jednak mój sen o początku czerwca 2022 przy tym "lipcu" tam wymieka :lol:
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10