Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Ekstremalne zimno we wrześniu
Autor Wiadomość
jorguś 
Poziom 7

Hobby: Meteorologia
Miejsce zamieszkania: Katowice
Wysłany: 14 Wrzesień 2020, 01:01   

Kwiecień 2018 u mnie także był bardzo suchy, przyniósł niecałe 16 mm, czyli tyle samo ile tegoroczny. Jednak nie był to miesiąc tak pustynny (średnia wilgotność powietrza była w nim znacznie wyższa niż w tym roku chociażby), a deszcz nie był obcy temu miesiącowi, tylko niestety był mizerny :( Natomiast maj był przecudowny ze swoją 300-godzinną lampką, t.av. 17 stopni i ponad 100 mm opadów i częstymi burzami <3 Również nie mam wątpliwości, że był to duet marzeń, choć oczywiście szkoda trochę tej niskiej sumy w kwietniu, ale pola pełne truskawek, drzewa uginające się czereśniami przed 20 maja :!: choć jeszcze 3 kwietnia w rozkwicie były conajwyżej leszczyny mówiły same za siebie. Niestety dalsze miesiące tego wspaniałego półrocza były za suche, zwłaszcza w Polsce W :/ Ale to już inna bajka kompletnie.

Jacob 
Poziom najwyższy
Jacob

Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 14 Wrzesień 2020, 10:01   

Ja traktuje tamten duet w pełni neutralnie, choć u mnie to raczej maj przyniósł większy deficyt opadów. Na pewno szanuje, za wyjątkowo szybki koniec przymrozkow i dużą ilość burz. Swoją drogą maj 2018 ma bardzo dużo wspólnych cech z lipcem 2014 ;-)

jorguś 
Poziom 7

Miejsce zamieszkania: Katowice
Wysłany: 14 Wrzesień 2020, 13:42   

Jacob, Faktycznie, bardzo duże podobieństwo, chociażby pod względem rozłożenia anomalii (aczkolwiek rożnice nie były jednak aż tak wyraźne) i opadów (tu akurat już znacząca różnica)

Odpowiedz do tematu