Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Czeka nas nowa pandemia?
Autor Wiadomość
Bartek617 
Poziom 9
Meteopata :(

Hobby: Większość z wymienionych
Miejsce zamieszkania: Zielonki/Kraków
Wysłany: 16 Październik 2020, 12:10   

No, nic, przepraszam za wpis o Janie Pawle II. :-(

Kraków (miasto i powiat) też notuje najwyższy stopień zagrożenia. :cry:

Najpiękniejsze jest to, że teraźniejsze ograniczenia mogą być ściśle związane z okresem grypowym. Lubię ciepłą, wilgotną i wietrzną, atlantycką aurę zimą (z zachodu), ale podejrzewam, że ona może mieć gorsze skutki, niż jakby nadeszła odmiana z północy czy wschodu. Dlatego w tym wypadku mam takie podejrzenie, że lepiej będzie jak nie w listopadzie, jak nie w grudniu, to chociaż na styczeń następnego roku przyjdzie prawdziwa zima (tylko oczywiście kończąca się definitywnie koło 20 marca najpóźniej). :-( I tak jesteśmy uziemieni, więc łatwiej będzie przetrzymać. :-(

Magia 
Poziom 8

Hobby: Sport
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 17 Październik 2020, 19:55   

Bartek617 napisał/a:
Dla mnie prawdziwym autorytetem był Jan Paweł II (czy Karol Wojtyła)- jak najwięksi kibole przeciwnych drużyn przestali się tłuc i angażować w zamieszki po jego śmierci (niestety za długo ta cisza nie trwała), to już to coś musi oznaczać. ;-) ;-) ;-) No ale niestety on od ponad 15 l. mieszka gdzie indziej- już przekroczył bramy niebios, których strażnikiem jest św. Piotr. :cry:

A myślę, że gdyby dalej żył, to przyczyniłby się do zmian myślenia u znacznej większości osób. :-(

Bartek617 napisał/a:
No, nic, przepraszam za wpis o Janie Pawle II. :-(

Bartku zupełnie nie rozumiem dlaczego pod wpływem jednej negatywnej wypowiedzi tak diametralnie zmieniasz zdanie. Człowiek, który posiada wartości moralne nie powinien płynąć z nurtem. Trzeba potrafić bronić swoich wartości nawet gdybyś miał się tym komuś "narazić".

Jan Paweł II niewątpliwie był wyjątkowym człowiekiem i nie wierzę w to, aby był obojętny na krzywdę dzieci. Warto zagłębić się w Jego Encykliki w których pozostawił przesłanie dla pokoleń. Niestety jako Wielki człowiek miał swoich wrogów, którzy masowo fabrykowali przeciw niemu zarzuty. Bartku nie daj sobą sterować. Czytaj tylko wartościowe pozycje i sam wysuwaj wnioski. Komu i dlaczego zależy na zniszczeniu pamięci o największym Polaku.
Na początek obejrzyj sobie film "Karol. Człowiek, który został papieżem" Giacoma Battiata.
Z ekranizacji losów Karola Wojtyły emanuje jego dobroć, szczerość, miłość świata, człowieka i Boga, poszanowanie dla bliźniego, gotowość poświęcenia się dla innych, chęć niesienia pomocy. To ogromna lekcja pokory i dobroci dla wszystkich ludzi. I nie daj sobie wmówić że to taka bajka ponieważ film oparty jest na faktach przekazanych przez świadków.

https://www.youtube.com/watch?v=zjM7W3tkhuw

zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek

Hobby: Inne
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 18 Październik 2020, 10:49   

Cytat:
I nie daj sobie wmówić że to taka bajka ponieważ film oparty jest na faktach przekazanych przez świadków.

Tak samo jak "oparte na faktach" są tak zwane "filmy paradokumentalne" takie jak "Policjanci i policjanci" (TV-4). Albo "Lotna" Wajdy. To po prostu, jak to określał ksiądz Tischner "tyż prowda" ukrywająca to, co może zaszkodzić "marmurowemu" wizerunkowi tej postaci. Gdy byłem dzieckiem obowiązkowa lektura była książeczka SOSO o młodych latach Józefa Dżugaszwili (Stalina). Ach jak to było polukrowane :!: Jak dla mnie to skojarzenia aż rzuca się w oczy. I jeszcze coś, co łączy te dwie postacie: pomniki stawiane za życia..Stawiano je jeszcze Mao Tse Tungowi oraz Kim Ir Senowi. Także za życia. I to jest tak zwany KULT JEDNOSTKI :dobani:
Teraz powrót do tematu pandemii:
Noszenie "kagańców" czyli maseczek bywa bardzo uciążliwe. Ostatnio w sklepach medycznych i w aptekach pokazały się takie "półprzyłbice". Wygodne szczególnie dla "okularników", Okulary nie parują. Kupiłem taką i polecam wszystkim :-D . Aby uniknąć zarzutu reklamowania usunąłem ze skanu ulotki wszystkie dane dotyczące producenta.
Czy pomaga. :?: Moim zdaniem, tak samo jak maseczka, "pomaga jak umarłemu kadzidło". Ale chroni i to skutecznie przed mandatem nałożonym przez "psiarnię". No i jest znacznie wygodniejsza. I o to chodzi :!: :ok:
Jeszcze nie, długo nie!

Magia 
Poziom 8

Hobby: Sport
Pomogła: 4 razy
Wysłany: 18 Październik 2020, 18:59   

zgryźliwy tetryk napisał/a:
Gdy byłem dzieckiem obowiązkowa lektura była książeczka SOSO o młodych latach Józefa Dżugaszwili (Stalina). Ach jak to było polukrowane :!: Jak dla mnie to skojarzenia aż rzuca się w oczy. I jeszcze coś, co łączy te dwie postacie: pomniki stawiane za życia..Stawiano je jeszcze Mao Tse Tungowi oraz Kim Ir Senowi. Także za życia. I to jest tak zwany KULT JEDNOSTKI :dobani:

Tomaszu z całym szacunkiem jaki mam dla Ciebie, ale porównywanie największych zbrodniarzy i ludobójców z Janem Pawłem II , autorytetem moralnym wielu Polaków, to poważny nietakt. 8-)

zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek

Wysłany: 18 Październik 2020, 20:02   

Ale tylko im i jemu stawiano pomniki jeszcze za życia. I on się temu nie przeciwstawił. Czyli (z powodu pychy) postawił się na pozycji "półboga". A wyznawany w Polsce jego kult na milę śmierdzi bałwochwalstwem. Tak jak kult faraonów lub cesarzy rzymskich.
P.S. Chciano za życia stawiać je jeszcze marszałkowi Piłsudskiemu. Ale on surowo zabronił tego. I za to go szanuję. :ok:
Jeszcze nie, długo nie!
Ostatnio zmieniony przez zgryźliwy tetryk 18 Październik 2020, 20:06, w całości zmieniany 1 raz  

FKP 
Poziom najwyższy
Idealista

Hobby: Meteorologia
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 18 Październik 2020, 20:05   

zgryźliwy tetryk, Z tym to racja, kult jednostki zawsze mnie odrzucał.

Dzięki Jacobowi i kmrozowi 100% Polski zostanie wkrótce zmeliorowane, już teraz są pola, na których stoi woda i gnije ozimina.

Bartek617 
Poziom 9

Wysłany: 19 Październik 2020, 01:36   

Magia napisał/a:
Na początek obejrzyj sobie film "Karol. Człowiek, który został papieżem" Giacoma Battiata.

Na pewno obejrzę. ;-)

LukeDiRT 
Administrator
Łukasz

Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 19 Październik 2020, 13:43   

Kaczyński na kwarantannie :-o

https://www.polsatnews.pl...a-kwarantannie/

Bartek617 
Poziom 9

Wysłany: 20 Październik 2020, 14:08   

Te komentarze są straszne. :cry: Myślałem, że Polsat News jest najbardziej "obojętny", w sensie że neutralizuje to, co sądzi TVP i TVN, ale widzę, że tutaj też siedzi dużo lemingów. :cry: Czy gdyby ktoś z bliskich tych osób zginął w podobnej katastrofie (jak ta pod Smoleńskiem), to też by nie zwariowali- nie zrobiłoby to na nich żadnego wrażenia, nie wpłynęłoby to w ogóle na ich psychikę? To nie była śmierć w sposób naturalny, ze starości, czy nawet z powodu poważnej choroby (jaka dotknęła kiedyś np. moich krewnych- byłem na 2 czy 3 pogrzebach w życiu)- to była istna katastrofa. :-( Owszem, dla mnie podstawowy błąd p. Kaczynskiego polegał na tym, że po tym tragicznym zdarzeniu pozostał aktywny na scenie politycznej, a nie złożył wniosek o przedwczesną emeryturę (obecnie już ma powyżej 70 l.), no ale z drugiej strony nie wiem, czy jest jakiś bardziej charyzmatyczny i kompetentny przywódca z Prawa i Sprawiedliwości, więc on nie ma wyjścia i robi, co może. :-( Przerażające jest to, że jak inna osoba siedzi na kwarantannie, to internauci są bardziej normalni, bardziej ludzcy, życzą powrotu do zdrowia i w ogóle wszystkiego dobrego, a tutaj widać emanację pogardy i nienawiści. :cry: I tacy ludzie chcą być poważnie traktowani. :cry: Moim zdaniem rozsądny człowiek powinien zachować obiektywizm i mimo niechęci do danej osoby powinien ją chociaż trochę szanować. :-( Poza tym myślę, że tacy ludzie jak p. J. K. dobrowolnie na kwarantannę nie odchodzą- ktoś musiał go do tego nakłonić. :-(

zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek

Wysłany: 20 Październik 2020, 18:44   

Bartek617 napisał/a:
Magia napisał/a:

Na pewno obejrzę. ;-)

Widziałem . To po prostu "biograficzna laurka". Tyle w nim prawdy, co w polskim filmie "Wałęsa. Człowiek z nadziei" lub w radzieckim w reżyserii Anatolija Rybakowa " Z iskry rozgorzeje płomień" (to o gazecie wydawanej w początkach XX wieku przez Lenina i jego towarzyszy).
P.S. Co do J. Kaczyńskiego, to według tu i owdzie krążących opinii ma on wyrzuty sumienia, z powodu, że przyczynił się do śmierci brata namawiając, aby samolot z delegacją lądował w Smoleńsku "za wszelka cenę", aby "uroczystości prezydenckie" przyćmiły te z 7 kwietnia z udziałem premierów Polski i Rosji. To może być prawdą, ale jednak brak na to "twardych dowodów". Ale desperackie szukanie przez pana Macierewicza dowodu na "spiskowe" przyczyny tej katastrofy daje dużo do myślenia.
Jeszcze nie, długo nie!

Odpowiedz do tematu