Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Długoterminowa prognoza dla Górnego Śląska
Autor Wiadomość
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 102 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10850
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 27 Listopad 2020, 12:22   Długoterminowa prognoza dla Górnego Śląska

W prognozach widać lekką zimę.
Nie wiadomo tylko, do kiedy ona potrwa. ECMWF prognozuje szybsze nadejście ocieplenia niż GFS.

 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 27 Listopad 2020, 12:26   

GFS lepszy 8-)

Widzi coś w stylu stycznia 2019
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 144 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 23737
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 27 Listopad 2020, 17:09   

:zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz:
_________________
Aktualna pora roku: Wczesna wiosna :jupi: :jupi: :jupi:
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 144 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 23737
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 27 Listopad 2020, 19:17   

GFS idzie w ślady ECM :jupi: :jupi: :jupi:
_________________
Aktualna pora roku: Wczesna wiosna :jupi: :jupi: :jupi:
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 27 Listopad 2020, 19:39   

Jedna odsłona o niczym nie świadczy
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 144 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 23737
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 3 Grudzień 2020, 18:06   

ECM trafniej przewidział ten okres.
_________________
Aktualna pora roku: Wczesna wiosna :jupi: :jupi: :jupi:
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Zimowy łowca burz :)


Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13554
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 4 Grudzień 2020, 04:21   

Ta prognoza w końcówce wygląda na stan faktyczny, ale przed nią było znacznie spokojniej (wiem, wiem, to rejon Gliwic a nie Krakowa). ;-) Od czasu "śnieżnego" przełomu soboty i niedzieli (troszkę też samej niedzieli z uwagi na słabe opady konwekcyjne) pojawiały się u mnie w środę lokalnie (same moje okolice zostały ominięte) i przelotnie ziarenka lodowe z mgły osadzającej szadź (dziwię się, że stacja w Balicach szyfrowała, że to śnieg, chociaż płatków nie było w ogóle widać, jak patrzyłem na kamerki koło lotniska, a poza tym szansa opadów tatmego dnia była prawie na poziomke 0%, więc no... powietrze było gęste i pewnie się rozrzedziło, stąd ta atrapa opadu) ;-) , a w czwartek tj. wczoraj popadał tak samo lokalnie i przelotnie deszcz lodowy. ;-)

Ocieplenie z epicentrum w dni wolne od pracy nadchodzi, a choć po nim anomalie temp. nie będą już raczej zbyt imponujące, to wiele wskazuje na ciąg dalszy łagodnej i raczej bezśnieżnej aury. : Z jednej strony trochę się smucę (czasem myślę, że gdyby nastałaby surowa/sroga zima, to mogłoby być jak dawniej i dziennikarze przestaliby opowiadać o pandemii, a o tym że np. taki p. Kowalski budząc się pewnego pięknego dnia w swojej podgórskiej chatce nie może z chałupy wyjść, bo go zasypało, a także mróz jest niebagatelny rzędu -20 C/-30 C i co robić, bo prawdziwy atak zimy dostał się na nasze ziemie; a teraz społeczeństwo panikuje z powodu wirusa i poświęciło mnóstwo dni ładnej pogody na ograniczenia: słaby to układ, no ale co można poradzić, nie wszystkie decyzje podejmowane przez władze są rozsądne i słuszne) :cry: , a z 2 się cieszę, bo mój kolega z okolic ma urodziny 10.12. i wiele wskazuje na to, że będę mógł do niego przyjechać na rowerze, bez większych obaw, że mi łapy zmarzną. ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 4 Grudzień 2020, 09:45   

A jednak zanosi się na taki scenariusz i to mimo nadchodzącego weekendu :jupi:

_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Zimowy łowca burz :)


Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13554
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 5 Grudzień 2020, 01:39   

Gdyby skreślić to, co działo się przedwczoraj na zachodzie kraju (większa śnieżyca niż w weekend), to w sumie ta mapa by pasowała do przedwczorajszych tmaks. ;-) W rejonie Krakowa czy Rzeszowa było ledwo co 0 C, a w Tarnowie, Nowym Sączu czy Zakopanem między 5-10 C (nie wspominając o dniu wcześniej, gdy było -5 C w pełni dnia). ;-) Ale za to wczoraj u mnie było +10 C i wiele wskazuje na to, że dziś, jutro i być może pojutrze też takie szanse będą. ;-) Niestety (lub stety- "+" jest taki, że nie muszę się w ogóle obawiać, że cokolwiek odrośnie, bo tak się u mnie nigdy nie dzieje) nawet Królowa akcentuje, że chyba tylko w okolicach Krakowa najbliższe noce będą poniżej 0 C, a to rzutuje bardzo na średnią dobową. ;-) Tak więc w ciągu dnia może być bardzo ciepło, ale zimą to nie wystarcza. :-( Dlatego jestem jakiś dziwnie spokojny, że przy 10-12 C tmaks. i tmin. w okolicach 0 C, tśr. pewnie i tak wyniesie mniej niż +5 C (noc jest praktycznie 2 razy dłuższa od dnia, na N Polski nawet 3 razy), a to od razu obniża anomalię. ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 10