Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Kwiecień 2017
Autor Wiadomość
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10945
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 16 Marzec 2019, 15:25   Kwiecień 2017

No to czas na podsumowanie kwietnia 2017.

Był to najzimniejszy kwiecień od ok. 14 lat. Zapisał się on poniżej normy jeśli chodzi o najnowszy zakres referencyjny 1980-2010.

Całkiem fajna pogoda była tylko w pierwszej dekadzie miesiąca. Potem było już tylko gorzej. Miesiąc ten miał spadkowy trend temperatury (co zresztą widać na wykresie) co jest charakterystyczne raczej dla października, a nie dla kwietnia.







Na szczęście następny kwiecień nam to wynagrodził. I miejmy nadzieję, że w obecnym roku nie będziemy mieli powtórki z kwietnia 2017 r.
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Zimowy łowca burz :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13736
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 12 Lipiec 2020, 01:12   

W zasadzie ten miesiąc mógłbym podzielić na całkiem przyjemną 1 połowę, kiedy temp. w ciągu dnia regularnie wynosiły po kilkanaście, czasem po 20-25 C (w pierwsze dni w centrum Krk temp. przekroczyła +25 C) ;-) i dużo gorszą 2 z temp. w ciągu dnia na poziomie 5-15 C (wokół 10 C, ale często poniżej tej wartości) i większymi opadami: nie tylko deszczu, ale nocami też niestety deszczu ze śniegiem i śniegu. Zgadzam się, adminie, że ten miesiąc nie jest wart powtórzenia. :-(

https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2017-04-30&rodzaj=st&imgwid=350190566&dni=30&ord=desc
 
     
jorguś 
Poziom najwyższy
antymarcowiec


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 145 razy
Wiek: 25
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 7287
Miejsce zamieszkania: Katowice
Wysłany: 12 Lipiec 2020, 13:06   

No mimo wszystko jak dla mnie najgorszy w tym wieku. A gdyby zamiast tej pierwszej pentady dać taką z np 2013 roku to byłby gorszy nawet od 1997 roku. Totalny ściek i coraz bardziej zastanawiam się czy za mojego życia był jakiś bardziej gówniany miesiąc- no może maj 2010 u mnie podobne gówno. Chociaż może jedyne co zrobił dobrego to dobra baza pod dość suche u mnie lato.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35195
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 12 Lipiec 2020, 20:02   

A ja coraz bardziej go lubię, bo spełnił swoją rolę, był obfity w wilgoć. Chociaż jak to Jacob jakiś czas temu pisał - fajnie jakby przyszedł w końcu wilgotny kwiecień, a nie wilgotny marzec w kwietniu...
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 134 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35195
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 7 Wrzesień 2020, 00:07   

Jeśli jakaś piosenka mi się kojarzy z tym Wielkim Kwietniem, to właśnie ta:

_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Zimowy łowca burz :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13736
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 3 Październik 2020, 11:17   

Dokładnie tak- II połowa tamtego kwietnia mogłaby spokojnie być marcowym okresem. :-(
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
FKK 
Poziom 6


Hobby: Inne
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 10 Sty 2021
Posty: 540
Miejsce zamieszkania: Gdańsk/Toruń
Wysłany: 15 Luty 2021, 23:31   

Poza 1 dekadą był to brzydki kwiecień z dominacją pogody atlantyckiej, a właściwie rodem z Wysp Owczych - czyli było chłodno, pochmurno i deszczowo.

Najbardziej pamiętny był dzień 1 kwietnia - prima Aprilis - kiedy temperatura, i to w Gdańsku, będącym wiosną jednym z najchłodniejszym miejsc w kraju sięgnęła 23 stopnie przy pełnej lampce. Wybrałem się wtedy na spacer nad morze. W pewnej chwili, idąc nabrzeżem wiatr nagle zmienił kierunek z południowego na północny i zrobił się straszliwy ziąb od chłodnego morza.

Do 10 kwietnia pogoda była znośna, później zaczął się koszmar trwający do 11 maja.

Z drugiej dekady pamiętam Wielkanoc, która wielu mieszkańcom kraju minęła z opadami śniegu. Wtedy byłem u siostry w woj. mazowieckim. Było dosyć ładnie, ale przenikliwie zimno.

W ostatniej dekadzie przypomniałem sobie, czym są niże genueńskie, a co za tym idzie co sprawia takie olbrzymie róźnice temperatur w skali kraju - że gdy na Podkarpaciu panuje lato/prawdziwa wiosna, to wtedy na północy i zachodzie Polski jest odpowiednio jesień/późna jesień - tak jak to było chociażby w lipcu 2004. Z tym, że w kwietniu 2017 i w obrębie samego Podkarpacia były różnice temperatur - o ile w takim Tarnowie w strefie ulewnych opadów temperatura maksymalna sięgała zaledwie 7 stopni, to o tyle w Stuposianach znajdujących się po ciepłej stronie niżu temperatura potrafiła dojść do 22 stopni! Taka olbrzymia róźnica na niewielkim obszarze.

Miałem wtedy wrażenie, ze Podkarpacie należy do innej strefy klimatycznej niż reszta Polski, że wpływy klimatu Zakarpacia pojawiły się i od strony stoków północnych.



Jak dodać filmik tak jak to zrobił kmroz?
Ostatnio zmieniony przez FKK 15 Luty 2021, 23:37, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19169
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 15 Luty 2021, 23:35   

https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2017-04-30&rodzaj=st&imgwid=353180250&dni=30&ord=asc

Suchy coś xD

W dodatku nie było w nim żadnego ciepła. Początek i koniec 1 dekady jak nic koronawirus :zygacz: . Potem trochę lepszy, ale szału nie robi
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 159 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 23913
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 15 Luty 2021, 23:37   

10.04 to miałem jelitówkę :zygacz:
_________________
Aktualna pora roku: Pełnia wiosny :jupi:

Wciąż brak wiosny, co skruszy lód.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 108 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11670
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 15 Luty 2021, 23:37   

Tylko jeden dzień powyżej 15 stopni w Toruniu po 10 kwietnia :?: Dramat, ten kwiecień dałoby się uratować, gdyby zamienić w nim kolejność :/ Na początku takie wysokie temperatury nie były potrzebne, a za to przydałyby się w końcówce, kiedy normalnie pogoda utknęła w martwym punkcie. Kwiecień nadal lepszy od 2020, lecz i tak ciężki.
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

1980 > 2024
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11