Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Cities: Skylines
Autor Wiadomość
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10945
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 14 Wrzesień 2018, 17:47   Cities: Skylines

Jest to jedna z moich ulubionych gier. Spędziłem z nią najwięcej czasu ze wszystkich gier na Steamie.

Opis:

Cytat:
Cities: Skylines to gra strategiczno-ekonomiczna wyprodukowana przez zespół Colossal Order, który stworzył wcześniej dwie gry - Cities in Motion: Symulator Transportu Miejskiego (Cities in Motion) oraz Symulator współczesnej metropolii: Transport i komunikacja miejska (Cities in Motion 2: The Modern Days). Tym razem deweloperzy postanowili nie ograniczać się tylko do tematyki transportu miejskiego i rzucili wyzwanie projektom typu SimCity.

Głównym celem zabawy jest więc wybudowanie wymarzonego przez siebie miasta, ale to oczywiście nie wszystko, gdyż podczas rozgrywki musimy troszczyć się także o dobro mieszkańców, dbać o finanse pozwalające na dalsze inwestycje i nie tylko. Produkcja oferuje również pełne wsparcie dla moderów.

W grze budujemy metropolie na mapach o rozmiarach 36 km kwadratowych, choć możliwe jest nieoficjalne zwiększenie tego rozmiaru. By zapełnić cały teren budynkami i drogami, musimy zatroszczyć się m.in. o sprawne działanie systemu administracji miejskiej i stały dopływ gotówki, pozyskiwanej z podatków. Należy jednak pamiętać, że różne dzielnice naszej aglomeracji zamieszkują odmienne klasy społeczne. W związku z tym, wysokość pobieranych pieniędzy musi być uzależniona od możliwości finansowych mieszkańców. Na szczęście twórcy umożliwi precyzyjne określanie wysokości podatków oraz rodzajów polityk dla poszczególnych obszarów. Oprócz tego trzeba zatroszczyć się o zbudowanie komunikacji miejskiej, dzięki której wirtualni ludzie będą mogli przemieszczać się po całej metropolii. Ważnym aspektem jest także nawiązywanie stosunków handlowych z innymi miastami.

Źródło: https://www.gry-online.pl/gry/cities-skylines/

Screeny:











 
     
Monet24 
Poziom najniższy


Hobby: Muzyka
Dołączył: 18 Paź 2019
Posty: 10
Wysłany: 18 Październik 2019, 09:51   

Grałem kiedyś i tak naprawdę , z przykrością muszę stwierdzić , że nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia.
_________________
Monet24
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10945
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 19 Październik 2019, 19:05   

No cóż, nie każdy lubi city-buildery ;-)
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 108 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11670
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 19 Październik 2019, 22:15   

Chyba zaopatrzę się w tę grę. Podobają mi się jej zasady (lubię gry strategiczne, szczególnie legendarną Twierdzę) i grafika, a tematyka związana z rozwojem miast i ekonomią zawsze mnie ciekawi :)
Mój dobry kolega jest fanem tej gry, potrafi o niej dużo opowiadać :D
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

1980 > 2024
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Zimowy łowca burz :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13737
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 19 Marzec 2020, 16:30   

Też lubię tego typu gry, związane z budową miast (co innego jak w rzeczywistości ktoś decyzją odgórną buduje się w Twoim otoczeniu i zabiera Ci widok na łąki lub inne piękne krajobrazy, a co innego jak to gra komputerowa, w której wszystko zależy zupełnie od Ciebie), ale niestety nie posiadam dobrego pomysłu, jak wszystko rozplanować- architekt ze mnie kiepski. :-( Dlatego nigdy, gdy grałem w SimCity, nie udało mi się pomyślnie stworzyć dobrej metropolii. :-( W Cities: Skylines nie miałem jeszcze przyjemności, ale może sobie kiedyś pobiorę na Steamie, bo owoce pracy przedstawione na Twoich zdjęciach wyglądają dość zachęcająco ;-)

Tak pisząc od siebie (nie wiem, czy mogę, bo to pewnie trochę nie na temat) :-( , jak ktoś chciałby przenieść się w dawne realia i trochę sobie porównać, jak to kiedyś w Polsce mogło wyglądać (w tej grze to ZSSR, ale zarówno nasze państwo i ten kraj należały do bloku wschodniego, a więc łączyła nas bieda, bieda i jeszcze raz bieda), to mogę polecić grę "Workers & Resources: Soviet Republic". Nie grałem niestety :-( , ale oglądałem filmiki na yt związane z jej przejściem przez innego użytkownika i mogę powiedzieć, że ta produkcja robi wrażenie. ;-)
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10945
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 4 Kwiecień 2020, 16:19   

Najnowsze screeny z mojego najnowszego miasta ;-)


 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Zimowy łowca burz :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13737
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 17 Kwiecień 2020, 19:21   

Piękne te Gliwice. Chyba sobie pobiorę tą grę. ;-)
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10945
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 18 Kwiecień 2020, 10:57   

Ale pobierzesz ją legalnie ze Steama? :-P
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Zimowy łowca burz :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13737
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 18 Kwiecień 2020, 13:04   

Oczywiście, że tak ;-) Zawsze staram się postępować uczciwie i wolę już zapłacić, korzystając ze sprawdzonych platform (do których m. in. należy właśnie Steam) niż "na pirata" pobierać z jakichś lewych źródeł. ;-)

Ceny dodatków do gry są niepokojące (gdybym chciał wszystko zamówić, to suma wynosiłaby koło 700-800 zł) :-( , ale no właśnie chciałbym się zapytać: czy z nich korzystasz? A jeśli tak, to z jakich? ;-)
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10945
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 18 Kwiecień 2020, 13:28   

Tak, korzystam z większości dodatków w tej grze.
Według mnie, najlepsze dodatki to:

After Dark
Natural Disasters
Mass Transit
Industries.

Nie polecam za to następujących dodatków:

Concerts
Sunset Harbor.

Jeśli lubisz też więcej efektów pogodowych (w tym także mapy zimowe ze śniegiem), wtedy możesz kupić dodatek Snowfall.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 10