Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Ile krajów wymienisz?
Autor Wiadomość
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Fan ostrych zim



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11607
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 20 Listopad 2019, 22:04   Ile krajów wymienisz?

Zapraszam do nowoodkrytej przeze mnie gry/quizu na czas, z gatunku tych które bawią i uczą.

https://www.jetpunk.com/quizzes/pantswa-swiata

Waszym zadaniem jest, posiłkując się mapą i niczym więcej, wypisać w ciągu 12 minut możliwie jak najwięcej spośród 196 państw świata. Nie trzeba wciskać Enter, kiedy kończycie pisać, państwo automatycznie zaznacza się na mapie i widzicie ile jeszcze zostało. Taka fajna powtórka z geografii, a przy okazji trening umysłu :)
Mnie udało się wymienić 189 spośród 196 państw, ale zaznaczam że jest to zasługa mojego zainteresowania geografią i podróżami, jakie przejawiałem od wczesnego dzieciństwa, a także olimpiad geograficznych, w jakich brałem udział za szkolnych czasów :D

Mała podpowiedź: Wpisując nazwę Papua-Nowa Gwinea, trzeba pamiętać o myślniku, właśnie przez to nie zaliczyło mi tego kraju. No i wpisując państwo BiH leżące na Bałkanach, wystarczy samo "Bośnia" :D
Powodzenia :)

 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 203 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 14360
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 20 Listopad 2019, 22:42   

Zbyt powolny jestem na podobne zabawy. Powolny w przypominaniu i w klawiaturze. Dlatego NO, THANKS! :cry:
_________________
Dnia 20 marca o godz. 4:07 Słońce przekroczyło punkt Barana rozpoczynając astronomiczną wiosnę .Potrwa ona do przesilenia letniego. Nazajutrz, czyli 21 marca jest początek wiosny kalendarzowej.
A od 21 czerwca to już kalendarzowe lato!
 
     
Magia 
Poziom najwyższy


Hobby: Sport
Pomogła: 74 razy
Dołączyła: 25 Kwi 2019
Posty: 3922
Wysłany: 23 Listopad 2019, 23:38   

Świetna zabawa, duzo zaznaczyłam, ale daleko mi do wyniku Piotra. W wolnej chwili wróce do tematu. :-)
 
     
Janekl 
Poziom najwyższy
Janek


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Sie 2019
Posty: 6133
Miejsce zamieszkania: Kaszuby
Wysłany: 24 Listopad 2019, 10:26   

Ja również jestem zbyt powolny w pisaniu ale nie mam problemu z nazwaniem państwa i jego położeniem a także większość stolic znam. Mniej więcej znam też powierzchnie no może gorzej z ludnością niektórych państw.
Kiedyś to mnie bardzo interesowało teraz nie mam czasu ale co jakiś czas sobie przypominam. Kilka lat temu grałem w taką grę Globetrotter Joe Monster możecie spróbować ale nie jest taka trudna bo za drugim razem doszedłem do końca.
 
     
Magia 
Poziom najwyższy


Hobby: Sport
Pomogła: 74 razy
Dołączyła: 25 Kwi 2019
Posty: 3922
Wysłany: 2 Grudzień 2019, 00:00   

Wynik już lepszy, ale jeszcze muszę poćwiczyć. :-)
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Fan ostrych zim



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11607
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 4 Grudzień 2019, 22:27   

Janekl napisał/a:
Ja również jestem zbyt powolny w pisaniu ale nie mam problemu z nazwaniem państwa i jego położeniem a także większość stolic znam. Mniej więcej znam też powierzchnie no może gorzej z ludnością niektórych państw.
Kiedyś to mnie bardzo interesowało teraz nie mam czasu ale co jakiś czas sobie przypominam. Kilka lat temu grałem w taką grę Globetrotter Joe Monster możecie spróbować ale nie jest taka trudna bo za drugim razem doszedłem do końca.

Ładnie :) Ja mam odwrotnie, dobrze pamiętam liczbę ludności większości krajów, za to gorzej z powierzchnią. Szybkie pisanie wyćwiczyłem sobie robiąc notatki na laptopie na studiach, stąd po wyczerpaniu pomysłów zostało mi jeszcze sporo czasu na przypomnienie sobie nazw wyspiarskich państw na Pacyfiku, mam znajomego który się nimi fascynuje, stąd trochę o nich wiem. Taki quiz pozwala sobie sporo przypomnieć.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 30 Grudzień 2019, 21:00   

Kurczę, tylko 137... No nie spodziewałem się, że tylko tyle mi wyjdzie. Najwięcej straciłem na Afryce i Oceanii :/
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 30 Grudzień 2019, 21:14   

155 za drugim podejściem. Lepiej, lepiej. Do trzech razy sztuka?
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 30 Grudzień 2019, 21:31   

no i 175 za trzecim podejściem, ale trochę sięwspomagałem, tabelkami poniżej (alfabetyczna sugestia na danym kontynentem)
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 30 Grudzień 2019, 21:48   

No i 182 za czwartą próbą. Jest już spoko.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 10