Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Zenon Martyniuk fenomen czy kicz ?
Autor Wiadomość
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 12 Styczeń 2020, 16:41   

FKP napisał/a:
nie podoba mi się przesadne promowanie tego gatunku muzy jakie ma miejsce w TVP


Mi się nie podoba to głównie dlatego, że powoduje skojarzenia tego typu muzyki z TVP, czyli de facto z PiSem.

Studiuję i pracuję w Warszawie, gdzie PiS i wszystko, co z nim związane, jest bardzo niepopularny/e. Wielokrotnie słyszałem, chcąc słuchać Zenka, czy innych popularnych kawałków disco polo, że jestem jak wyborcy PiSu..... Dla mnie to absolutnie nie ma związku, muzyka to muzyka - lubię disco polo, a PiSu nie lubię - jak widać tak się da :mrgreen: A Kurski i jego TVP po prostu promują muzykę, która nie tyle im się podoba, co podoba się wielu Polakom. Być może tym bardziej "prostym", ale czy to coś złego? Nie samą elytą żyje Polska ;)
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 203 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 14360
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 12 Styczeń 2020, 16:54   

FKP napisał/a:
nie podoba mi się przesadne promowanie tego gatunku muzy jakie ma miejsce w TVP

A wyobraź sobie, że w początkach muzyki disco-polo w latach 90-tych te muzykę promował przede wszystkim POLSAT. Muzycy rockowi nienawidzili tej muzyki. Oto przykład "śpiewu nienawiści" z tamtego okresu.

Jednak to jest współczesna muzyka "dla mas", bardziej ludowa niż przestylizowany "folk". I przyjemniejsza do słuchania niż hip-hopowo rapowe bluzgowe darcie mordy.
_________________
Dnia 20 marca o godz. 4:07 Słońce przekroczyło punkt Barana rozpoczynając astronomiczną wiosnę .Potrwa ona do przesilenia letniego. Nazajutrz, czyli 21 marca jest początek wiosny kalendarzowej.
A od 21 czerwca to już kalendarzowe lato!
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 144 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 23737
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 12 Styczeń 2020, 17:02   

Większość utworów disco polo brzmi podobnie do tego.

Nie powiem jest to łatwa do interpretacji, chwytliwa muza, co jest zaletą szczególnie dla słuchaczy pod znacznym wpływem procentów🤪, jednak ja wolę czasem głębszych, bogatszych akordowo utworów o wielu możliwych interpretacjach, ukrytych przekazach itp.. Po prostu nie ma potrzeby ograniczać się do jednego gatunku muzyki a mam wrażenie, że obecnie nasza telewizja rządowa wpycha ją gdzie się tylko da.
_________________
Aktualna pora roku: Wczesna wiosna :jupi: :jupi: :jupi:
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 12 Styczeń 2020, 17:07   

Mnie nawet rozbawiło :lol:

A problemem muzyki to chyba i tak jedna z ostatnich rzeczy jaka mi przeszkadza w TVP, więc nawet nie przejmuję się tym zbytnio :mrgreen: Ale to już temat na inny dział.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 203 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 14360
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 12 Styczeń 2020, 17:22   

FKP napisał/a:
Większość utworów disco polo brzmi podobnie do tego.

Nie powiem jest to łatwa do interpretacji, chwytliwa muza, co jest zaletą szczególnie dla słuchaczy pod znacznym wpływem procentów🤪, jednak ja wolę czasem głębszych, bogatszych akordowo utworów o wielu możliwych interpretacjach, ukrytych przekazach itp.. Po prostu nie ma potrzeby ograniczać się do jednego gatunku muzyki a mam wrażenie, że obecnie nasza telewizja rządowa wpycha ją gdzie się tylko da.
Posłuchaj starych piosenek ludowych z grupy "biesiadnych" Czyż tam teksty są "wyższego lotu"? Disco-polo to po prostu kontynuacja tamtej muzyczki.



Zresztą jak pamiętam muzyczne programy POLSATU z początków jego działalności (lata 90-te). To oni pierwsi byli pełni tej muzyczki.
_________________
Dnia 20 marca o godz. 4:07 Słońce przekroczyło punkt Barana rozpoczynając astronomiczną wiosnę .Potrwa ona do przesilenia letniego. Nazajutrz, czyli 21 marca jest początek wiosny kalendarzowej.
A od 21 czerwca to już kalendarzowe lato!
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 144 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 23737
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 12 Styczeń 2020, 17:37   

To lubię.
_________________
Aktualna pora roku: Wczesna wiosna :jupi: :jupi: :jupi:
 
     
Magia 
Poziom najwyższy


Hobby: Sport
Pomogła: 74 razy
Dołączyła: 25 Kwi 2019
Posty: 3922
Wysłany: 12 Styczeń 2020, 17:45   

kmroz napisał/a:
A Kurski i jego TVP po prostu promują muzykę, która nie tyle im się podoba, co podoba się wielu Polakom. Być może tym bardziej "prostym", ale czy to coś złego? Nie samą elytą żyje Polska ;)


TVP po raz kolejny powaliła na łopatki inne stacje w rankingach organizacji imprezy sylwestrowej.
Ludzie chcą w tym dniu tańczyć, śpiewać i dobrze się bawić a nie słuchać smętów Maleńczuka o więziennej celi. I w tym tkwi sukces Kurskiego.. wystarczy popatrzeć na publiczność gdzie się lepiej bawią.. :-)





Nie zgadzam się z tym, ze w Zakopanem bawiły się tysiące prostaków, bo taką plotę rozsyła skopana opozycja. Warszawa po raz kolejny poniosła porażkę i dali by już spokój z wkładaniem kija w mrowisko. Polacy wyraźnie pokazali czego chcą na wyborach, a komusza banda niech się schowa w ciemnej norze.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 12 Styczeń 2020, 18:02   

Magia napisał/a:
a nie słuchać smętów Maleńczuka o więziennej celi.


Ja akurat tę piosenkę też bardzo lubię

_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 203 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 14360
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 12 Styczeń 2020, 18:34   

Zależy co na jaką okazję. A jeśli chodzi o więzienną celę,to wolę jednak Szwagrakolaskę. Zespół śpiewa przeważnie covery Grzesiuka. To też utwory ludowe, tylko z innej "subkultury" i znacznie starsze.

Najlepsze jest zakończenie:
"kobieta daje szczęścia na chwilę, a potem gryzie jak leśny wąż"
To też fajne. Ciekawe jak by to brzmiało w wersji disco-polo :?:

Cytat:
Warszawa po raz kolejny poniosła porażkę i dali by już spokój z wkładaniem kija w mrowisko.

Sprostowanie. Maleńczuk śpiewał na imprezie POLSATU w Chorzowie (Stadion Śląski). Imprezę w Warszawie organizował TVN. Nota bene była zbyt "przerafinowana" i za mało było w niej "spontanu".
_________________
Dnia 20 marca o godz. 4:07 Słońce przekroczyło punkt Barana rozpoczynając astronomiczną wiosnę .Potrwa ona do przesilenia letniego. Nazajutrz, czyli 21 marca jest początek wiosny kalendarzowej.
A od 21 czerwca to już kalendarzowe lato!
 
     
Janekl 
Poziom najwyższy
Janek


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Sie 2019
Posty: 6133
Miejsce zamieszkania: Kaszuby
Wysłany: 12 Styczeń 2020, 20:17   

zgryźliwy tetryk napisał/a:
FKP napisał/a:
nie podoba mi się przesadne promowanie tego gatunku muzy jakie ma miejsce w TVP

A wyobraź sobie, że w początkach muzyki disco-polo w latach 90-tych te muzykę promował przede wszystkim POLSAT. Muzycy rockowi nienawidzili tej muzyki. Oto przykład "śpiewu nienawiści" z tamtego okresu.


Jak dobrze pamiętam to na początku nazywała się muzyka chodnikowa a niektórzy nazywali muzyką podwórkową i właściwie dokładnie nie wiem kiedy mówiono na tę muzykę disco polo.
Pierwsze zespoły jak Bajer Ful czy Top One powstały w połowie lat 80-tych ale na początku lat 90-tych bardzo dużo powstawało utworów. Pamiętam jak mydełko fa Marka Konrada i Marleny Drozdowskiej robiło furorę w tych czasach na dansingach podobnie jak bara bara i inne utwory zespołu Milano. A później coraz więcej tych zespołów powstawało.
Tak jak wcześniej pisałem nie przepadam za disco polo ale czasami posłucham byle nie za dużo.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 11