Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka jest teraz u Was pogoda?
Autor Wiadomość
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 135 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35262
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 20 Styczeń 2021, 21:39   

FKP napisał/a:
kmroz, Zara znowu będziesz miał plus.


Na kilka godzin w ciągu dnia jutro, owszem.
_________________
19.04-6.05.2012 -> jeden z najcudniejszych wiosennych okresów, jakie można sobie wyobrazić
 
     
FKK 
Poziom 6


Hobby: Inne
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 10 Sty 2021
Posty: 542
Miejsce zamieszkania: Gdańsk/Toruń
Wysłany: 20 Styczeń 2021, 23:05   

Gdańsk. Temperatura maksymalna w ciągu dnia: 3 stopnie Celsjusza powyżej zera, obecnie jest na tym samym poziomie. Dzień był pochmurny, pokrywa śnieżna się powoli topi, co jest zauważalne głównie przy ulicach. Na szczęście w bardziej odludnych miejscach grunt jest zmrożony dzięki czemu udało mi się wyskoczyć na pobliską górę pozjeżdżać na jabłuszku. Rano widziałem wędkarzy łowiących w przeręblach, co świadczy o tym że lód zrobił się na tyle gruby, że jest on w stanie utrzymać człowieka.

Mam nadzieję że prognozy się nie sprawdzą i ocieplenie nie potrwa długo, ale z drugiej strony to ocieplenie (zwłaszcza na przełomie stycznia i lutego) zapowiada się w wersji bardziej pogodnej, więc może nie będzie powtórki z koszmaru minionego grudnia.





 
     
pawel 
Moderator
fan 1 stycznia 2023



Hobby: Meteorologia
Pomógł: 24 razy
Wiek: 27
Dołączył: 08 Lis 2019
Posty: 5142
Miejsce zamieszkania: Kasina Wielka
Wysłany: 21 Styczeń 2021, 10:03   

Lampa i 5,1*C. Pokrywa 27 cm.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 135 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35262
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 21 Styczeń 2021, 10:14   

5 stopni i też się robi lampa. Śniegu nadal w pytę. Jest idealnie :ok:




_________________
19.04-6.05.2012 -> jeden z najcudniejszych wiosennych okresów, jakie można sobie wyobrazić
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan danych :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13922
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 21 Styczeń 2021, 10:45   

A rejon Krakowa teraz jest gnojony za temp.: w innych regionach naokoło +5 C, a u mnie w okolicach 0 C (stacja w Balicach nawet podaje -2 C). :-( Naprawdę to będzie przejaw niesprawiedliwości pogodowej, jak w rozpoczęciu następnego tygodnia w moje strony pójdzie najwięcej śniegu... :-( "+" bieżącej sytuacji jest jednak taki, że biały puch nie stopnieje do 0 do poniedziałku (dziś jest koło 10 cm), pewnie utrzyma się kilka cm, więc no w najbliższych dniach nie doznam takiego szoku pt. "Jak to, już śniegu nie ma?" :-( Podobno pojawiają się ostrzeżenia dotyczące silnego wiatru z południa, ale u mnie jak na złość wieje ze wschodu. :-( No w sumie dobra: obecny typ pogody i tak chyba nigdzie w Polsce szczególnie nie sprzyja co do topnienia śniegu. ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 11001
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 21 Styczeń 2021, 11:56   

Pogodnie i +6,7 stopnia. Fajnie że to ocieplenie jest porządne, bo miałem obawy że będziemy mieli przedłużające się lekkoplusowe badziewie.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 135 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35262
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 21 Styczeń 2021, 14:43   

U mnie w powietrzu odwilż pełną parą - maksymalnie było +7.3 stopni i nawet da się wyjść na dwór bez większego ubioru. Jakieś ptaszki też słychać.

W deszczomierzu stopiło mi się wczoraj 2.7mm a dzisiaj 5mm wody, co - prawdopodobnie - jest mniej więcej połową realnej sumy spadłego śniegu.

Jednak grunt - zarówno grządki, trawy, niepołudniowe dachy, jak i nawet... ulice - wciąż nie doświadcza tej odwilży. Śnieg się pięknie utrzymuje, przynajmniej na podwarszawskiej wsi mniejsze ulice są pełne śniegolodu. Za kilka godzin dowiem się jak wygląda sytuacja w warszawkim betonie.

Przyznam od dawna czegoś takiego chciałem doświadczyć. Istna 3 dekada lutego 2010, albo - jak kto woli - istne Dolomity :serce:







_________________
19.04-6.05.2012 -> jeden z najcudniejszych wiosennych okresów, jakie można sobie wyobrazić
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19205
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 21 Styczeń 2021, 14:47   

Na szczęście to tylko powiew, a nie cała dekada. Taka to może być nawet 3 dekada marca, byle nie żadna wcześniejsza ;-)
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 135 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35262
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 21 Styczeń 2021, 14:50   

Jacob, a jak u Ciebie też tyle śniegu, czy coś się stopiło?
_________________
19.04-6.05.2012 -> jeden z najcudniejszych wiosennych okresów, jakie można sobie wyobrazić
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 110 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11723
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 21 Styczeń 2021, 14:51   

Wierz mi lub nie, ale ja też miałem dzisiaj takie skojarzenia ;) Istne Dolomity, pełno Słońca, bardzo ciepło i dość wietrznie, ale spokojnie, bez dużych porywów. W Nowym Sączu notowano dziś aż 8 stopni, ale przymrożony śnieg dziarsko się trzyma. Stopił się tylko pod drzewami, jednak w ogrodzie mam jeszcze pełno bieli, ok. 10 cm. Pole przed moim domem również trzyma fason, pozostaje trzymać kciuki za to, aby choć trochę tego śniegu wytrzymało do powrotu zimy.
Aktualnie jest u mnie 7 stopni, stratus dopuszczający jednak trochę światła i słonecznego i trochę wiatru. Oby w nocy halniak się nie rozjuszył.
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

18.01-17.04.2024. Kwartał katastrofy klimatycznej. Najstraszniejszy pogodowo w historii.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,48 sekundy. Zapytań do SQL: 11