Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Czerwiec 2020
Autor Wiadomość
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 30 Czerwiec 2020, 13:26   Czerwiec 2020

Chociaż jeszcze się nie skończył, to się podziele z wami moimi danymi.


Czerwiec przede wszystkim był bardzo wilgotny i burzowy, chociaż burze w mojej miejscowości zbyt spektakularne nie były, jakościowo nie stoi żadna nawet obok tej z 13/14.06.2019. Jednak były wydajne opadowo i już całkowicie zażegnały suszę glebową. Hydrogeologicznej niestety nie zażegnały, ale procesu wieloletniego tak szybko nie zażegnasz.

Co do temperatur, ostatecznie okazał się ciepłym czerwcem, chociaż i tak znacznie chłodniejszy od przeciętnego lipca, takie to niestety są różnice między czerwcem a lipcem. Tym razem głównym motorem napędowym były ciepłe noce. Powiem szczerze, że do 10.06 ten miesiąc się nie zapowiadał zbyt ciepło, ale potem walnęło niezłym tropikiem, zwłaszcza od 17.06.

Pod względem solarnym prawdopodobnie nieznacznie przebije czerwiec 2014, a także czerwce 2012-13, ale obok ekstremalnie słonecznego pięciolecia czerwców 2015-19 nawet nie stoi. Cóż absurdalna seria solarna tego miesiąca dobiegła końca.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1zUimTJdFtwRAbvpfbdcFVyhW37DrGIni0vfm09AqyNo/edit?usp=sharing

Tmaxami się tak nie sugerujcie, bo często są one nieco zawyżone, prawdopodobnie ze względu na niedoskonałość osłony radiacyjnej, oraz zbyt mały przewiew w ogrodzie. Jednak mimo to je zapisuje, bo jakimś punktem odniesienia są i po 3-4 latach danych będę mógł sobie to już porównywać. Główny problem to 20-30 minutowe wyskoki powyżej dziennego "plateau", które potrafią nawet 2-3 stopni sięgać, no ale co zrobisz :(


I link do danych ze stacji, tu są dokładne wykresy dobowe:

https://www.wunderground.com/dashboard/pws/IMICHA6


Czerwiec oceniam na granicy neutralnego i pozytywnego, najbardziej boli mnie ta tropikalna seria nocy, która trwała nieprzerwanie niemal 2 tygodnie (oficjalnie to jeszcze się nie skończyła), a początek z kolei aż za zimny, depresyjne bardzo były dni 3 i 9.06. Na plus idą idealne dnie, przeciętne, sprawiedliwe usłonecznienie, oraz wysoka suma opadów i duża liczba burz :jupi: No i słabszy wiatr, niż w ostatnich miesiącach.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 30 Czerwiec 2020, 13:36   

Ja jestem z niego zadowolony, daje +, ale do czerwusia 2011 w moim rankingu to mu baaaaaaaaaardzo daleko
https://meteomodel.pl/aktualne-dane-pomiarowe/?data=2020-06-30&rodzaj=da&wmoid=12250&dni=30&ord=desc

Widac w nim mocną polaryzację, powiedziałbym, że był to najbardziej spolaryzowany czerwiec od 2006, na szczęście pod innymi względami go nie przypominał :-) . Do 10.06 było raczej przedlecie niż lato, ale od 11.06 rozpoczęło się na dobre, chyba takiego tropikalnego ciągu jak 18-29.06 to w żadnym czerwcu nie było :-P

Podoba mi się również sposób wyrobienia opadów w ładniejszej i chłodniejszej 1 połowie było mniej dni z opadem, za to trafiły się 3 porządne zlewy :-) . A w 2 gdy nastąpiła kumulacja deszczowych dni to sumy były mniejsze (choć jeszcze 21.06 ładnie podlało).
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 16 Lipiec 2020, 23:16   

Już jest w tabelkach :-D
https://meteomodel.pl/dane/srednie-miesieczne/?imgwid=353180250&par=prcp&max_empty=3
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 16 Lipiec 2020, 23:23   

W Toruniu był 7 najcieplejszym w wieku, wydawało mi się, że poza slynna czwórką nie było cieplejszego, ale jednak 2003 i 2011 minimalnie cieplejsze ;-)
https://meteomodel.pl/dane/srednie-miesieczne/?imgwid=353180250&par=tm&max_empty=3
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 16 Lipiec 2020, 23:42   

2 miejsce w kolumnie tmin :shock:

https://meteomodel.pl/dane/srednie-miesieczne/?imgwid=353180250&par=tn
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 16 Lipiec 2020, 23:44   

To akurat było pewne, również ma mocne 2 miejsce pod względem liczby tropikalnych nocy i jest to 3 już pobicie rekordu czerwca 1977 (nie 1979) przez ostatnie 4 czerwce :-P
https://meteomodel.pl/dane/srednie-miesieczne/?imgwid=353180250&par=tn15&max_empty=2
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 144 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 23737
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 17 Lipiec 2020, 08:38   

Takie prostokąciki to ja mogę oglądać, oby lipiec się wskrzesił i dowalił na koniec t. maks. 40 st. i t. min. 25 st. bo chcę bordowy prostokącik :cisza:
_________________
Aktualna pora roku: Wczesna wiosna :jupi: :jupi: :jupi:
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 4 Sierpień 2020, 18:23   

Tęsknie 😍😪😭
https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2020-06-30&rodzaj=st&imgwid=353180250&dni=30&ord=asc

Ten wspaniały miesiąc w pozytywny sposób sprawił, że wreszcie zaczął naprawdę lubić parnote w lecie :mrgreen: . Niektórzy, nawet zdecydowanie bardziej cieololubni ode mnie w lecie, czekali wręcz tylko na chłodniejsze noce, więcej słońca i lampy, a dla mnie mogło trwać i trwać, choć nie powiem z lipca jestem bardziej zadowolony, bo przyniósł więcej przyjemnejszej pogody :-) , ale tego czerwusia nie zapomnę nigdy, w myślach tylko się śmiałem jak stary Jacob razem z innymi by mamrał na ten miesiąc :lol: . Dużo uroku daje mu też piękny początek i ostatni dzionek :jupi: . Dla takich miesięcy jak czerwiec i lipiec 2020 warto żyć ❤️

Ehhh zaraz będę wył do księżyca, jak zacznie się ten pier*olony syf, żeby tylko czerwuś 2020 wrócił 😪 (FKP aż będzie mnie słyszał, a ja będę słyszał za to jego złośliwy śmiech :twisted: :diabel: )
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35056
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 23 Listopad 2020, 11:21   

Jacob napisał/a:
Dla takich miesięcy jak czerwiec i lipiec 2020 warto żyć ❤️


To będzie mój kolejny podpis ;)
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 23 Listopad 2020, 11:31   

Dla pazdzia też warto :-)

Mam nadzieję, że za miesiąc dopiszesz grudzień :mrgreen:
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 11