Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album  Download

Poprzedni temat :: Następny temat
Marzec 2017
Autor Wiadomość
LukeDiRT 
Administrator
LUKEDIRT

Hobby: Większość z wymienionych
Miejsce zamieszkania: Gliwice

Wysłany: 2019-03-13, 15:37   Marzec 2017

Marzec 2017 był najcieplejszy od 3 lat. Pierwsze powiewy wiosny wystąpiły już w pierwszych dniach miesiąca. Później było chłodniej, ale nadal dominowało przedwiośnie. Od 27 marca nastąpiła prawdziwa eksplozja wiosny niemal z rekordowymi wartościami temperatur, sięgającymi lub przekraczającymi 20 stopni. Było przy tym bardzo słonecznie, od 29.03 nawet noce były bez przymrozków. Jednak ci, co uważali, że kwiecień przyniesie kontynuację prawdziwej, słonecznej i ciepłej wiosny, musieli się przeliczyć. Ale to temat na inną okazję...

kmroz 
Poziom 6

Hobby: Meteorologia
Miejsce zamieszkania: Michałowice, Warszawa
Wysłany: 2019-03-13, 21:12   

Fajny marzec, jak każdy z czołowych marców miał jednak swoją zakałę. W marcu 2007 był to okres 17-23.03, w marcu 2014 okres 2-7.03 i 15-19.03, a właśnie w marcu 2017 paskudny okres 6-13.03.

Marzec jest miesiącem po którym ludzie mają chyba najwyższe oczekiwania, ja też. Dlatego też patrząc nawet na te najbardziej udane marce, mam poczucie, że daleko im do ideałów i niestety bardzo mi wadzą te fatalne okresy.

Jednak... Tegoroczny marzec, przynajmniej u mnie, czegoś takiego jeszcze nie miał i nie zanosi się na to. Każdy dzień ma sporo słońca, co ważne najchłodniejsze dni jak 1-2 i 11-12 marca upłynęły też pod znakiem bardzo ładnej pogody. Na zmianę tego stanu rzeczy się na razie nie zanosi, więc wiele wskazuje na to, że marzec 2019 stanie się moim ulubionym.

LukeDiRT 
Administrator
LUKEDIRT

Hobby: Większość z wymienionych
Miejsce zamieszkania: Gliwice

Wysłany: 2019-03-13, 21:15   

Moje ulubione marce to te z 2014 i 2007 roku. W obecnym miesiącu były jak na razie trzy dni ze znośną temperaturą, i wygląda na to, że poza wyskokiem w niedzielę na prawdziwą wiosnę jeszcze poczekamy. Przynajmniej do połowy III dekady miesiąca.

Odpowiedz do tematu