Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Majówka 2012 - Królowa Polski
Autor Wiadomość
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 107 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11667
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 8 Sierpień 2020, 23:22   

FKP, ja mam podobnie z kilkoma innymi epizodami - Majówka 2012 perfekcyjna nie była, ale i tak darzę ten czas sentymentem. A co do pogody... byłem wtedy trochę inny i ten upał strasznie mi się podobał, zaś wieczorną prognozę pogody z 28 kwietnia 2012 uważam za najbardziej niezwykłą, jaką widziałem w życiu. Te dni miały w sobie coś niezwykłego i - choć zgadzam się z tym, że nie była to pogoda adekwatna - to jednak wniosła w pogodową rzeczywistość Polski mnóstwo kolorytu. Zresztą chyba każdy wyciągnie z niej coś dla siebie, bo nudy nie było. Część kwietniowa to lampa, trochę baranków i imponujący rozkwit przyrody z trawą rosnącą po opadach jak szalona, zaś część majowa to piękne burzałki - u mnie zdarzyły się dwie wyjątkowej urody :)
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

1980 > 2024
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 132 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35176
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 8 Sierpień 2020, 23:23   

Dla mnie taką magią życiowo-pogodową był chyba grudzień 2015. Zakończył się on jednak tragicznie, zarówno pogodowo, jak i "życiowo". W tym drugim przypadku z mojej własnej winy. Możecie się tylko domyślać o co chodzi, podpowiem, że chodzi o Sylwestra.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 132 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35176
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 8 Sierpień 2020, 23:24   

Ten Sylwester mógł być takim cudownym dopełnieniem tego grudnia, a okazał się, no cóż... z mojej własnej głupoty przeżyciem strasznym, z którego jednak sporą lekcję wziąłem.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19169
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 8 Sierpień 2020, 23:26   

Dla mnie tamta Majówka to tylko szczyt bezczelności tamtej pustynnej i rollercoasterowej wiosny. Na szczęście lato 2012 rozpoczęło 1,5 roczny Czas Euforii :jupi:

Oby lato 2020 też było takim przełomem, bo takie robactwo jak na dniach miało miejsce w każdym lecie :-P .
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 23899
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 8 Sierpień 2020, 23:28   

Przeżyć coś takiego to prawdziwy zaszczyt, dlatego Królowa nie pozwoliła go doświadczyć kmrozowi, który nią gardzi :wsciekly: Druga część Majówki przynosiła burze i umiarkowane temp., więc i jemu powinna się spodobać :-P W każdym bądź razie to był niezwykły splot okoliczności, powiem tak, ten ujowy kwiecień był niezbędny do uzyskania takiego a nie innego obrazu Królowej, w sufitowej wiośnie ten Eden by nie błyszczał tak jak wtedy :serce:
_________________
Aktualna pora roku: Pełnia wiosny :jupi:

Wciąż brak wiosny, co skruszy lód.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 132 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35176
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 8 Sierpień 2020, 23:29   

FKP napisał/a:
powiem tak, ten ujowy kwiecień był niezbędny do uzyskania takiego a nie innego obrazu Królowej, w sufitowej wiośnie ten Eden by nie błyszczał tak jak wtedy


Nie do końca rozumiem co masz na myśli
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 23899
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 8 Sierpień 2020, 23:32   

kmroz, Po tak słabym kwietniu Majówka odebrana została przeze mnie z wielką euforią, wiosną 2018 co warto zaznaczyć Majówka była bardzo podobna a jednak odczuwalnie nie miała w sobie tyle magii. Analogicznie 20 maja 2019 odebrałbym dużo bardziej przyziemnie, gdyby poprzedzała go II dekada maja 2018.
_________________
Aktualna pora roku: Pełnia wiosny :jupi:

Wciąż brak wiosny, co skruszy lód.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 107 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11667
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 8 Sierpień 2020, 23:34   

Dla mnie ta Majówka była dobra dzięki temu, że przyszła w odpowiednim momencie, kiedy było wilgotno, a ponadto przyroda była już w dość zaawansowanym stopniu rozwoju. Tak jak wyżej, dziś nie byłbym fanem tej majówki, choć (gdyby nie zdarzyła się w 2019 ani 2020) nie byłbym jej wrogiem; wtedy jednak przez to ciepło szalone oszalałem :D
A moje najlepsze wspomnienia? Hmm... Chyba ciepły wieczór 28-go i podziwianie gwiazd przy grillu (niebo wyglądało wówczas niesamowicie), a także cały dzień 30 kwietnia spędzony na dworze, w tym piknik z ludźmi z mojej klasy pod śliwą (rip 2019) w moim ogrodzie :D No i piękne burze 3 i 4 maja, zwłaszcza ta druga, podświetlona przez wieczorne słońce i sypiąca jak z rękawa wyładowaniami w asyście deszczu.
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

1980 > 2024
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 132 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35176
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 8 Sierpień 2020, 23:36   

FKP, druga połowa tej majówki faktycznie byłaby dobra, gdyby ją połączyć z Najpiękniejszą Pluchą Ever w jej pierwszych dniach, np coś takiego jak 6 lat wcześniej (29-30.04.2006), to był faktycznie uznał to za dobrą majówkę.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 157 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 23899
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 8 Sierpień 2020, 23:38   

PiotrNS, Ja nie wyróżniam najlepszych chwil w tym okresie, bo praktycznie każda minuta była utopijna, co więcej brakowało zupełnie złych momentów, co również jest fenomenem w moim przypadku, bo np. w lipcu 2014, bardzo chwalonym przeze mnie jako raj takowych nie brakowało, nawet w okolicach fenomenalnego dnia 14 lipca.
_________________
Aktualna pora roku: Pełnia wiosny :jupi:

Wciąż brak wiosny, co skruszy lód.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 10