Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Kwiecień 2010
Autor Wiadomość
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 102 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10848
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 15 Kwiecień 2019, 17:23   Kwiecień 2010

Skoro mamy teraz kwiecień, postanowiłem, że wrzucę podsumowanie z wybranego, archiwalnego kwietnia - na razie wybrałem kwiecień 2010.

Miesiąc ten można podzielić na dwie części - przeciętną pierwszą połowę, z dość częstymi opadami deszczu i nagłymi zmianami temperatury, oraz drugą połowę, w miarę słoneczną i dość ciepłą. Ostatecznie kwiecień 2010 zapisał się blisko normy termicznej w najnowszym zakresie referencyjnym.

Ciekawostka - najwyższa absolutna temperatura tego miesiąca była wyższa niż miesiąc później, w maju.



 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35047
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 17 Kwiecień 2019, 15:05   

W moim regionie słoneczny kwiecień, zwłaszcza w 2 i 3 dekadzie, bo pierwsza była gorsza. Dużo typowo wiosennych temperatur, rzędu 12-20 stopni w dzień. Ale nie zabrakło tez dość późnych przymrozków. Brakować mogło natomiast opadów, których było raczej niewiele, lecz, jak dobrze wiemy, maj nadrobił to ze sporą nadwiązką.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Zimowy łowca burz :)


Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13542
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 11 Lipiec 2020, 15:53   

Ten miesiąc lubił trochę pokaprysić. Owszem, nie był koszmarny, ale jak dla mnie znacznie gorszy niż choćby jego poprzednik. Tak szczerze mówiąc tylko ostatnie dni mi się podobały. :-(

https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2010-04-30&rodzaj=st&imgwid=350190566&dni=30&ord=desc
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 144 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 23729
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 11 Lipiec 2020, 15:59   

To nie był fajny kwiecień ale też nie tragiczny.
_________________
Aktualna pora roku: Wczesna wiosna :jupi: :jupi: :jupi:
 
     
Janekl 
Poziom najwyższy
Janek


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 37 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Sie 2019
Posty: 6129
Miejsce zamieszkania: Kaszuby
Wysłany: 3 Listopad 2020, 22:23   

Kwiecień nie za ciepły i bardzo suchy.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Fan ostrych zim



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11605
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 1 Maj 2021, 10:41   

Inny dość umiarkowany kwiecień, który pod niektórymi względami okazał się naprawdę fajny, choć jako całokształt nie powalał.
Miesiąc rozpoczynał się w sumie dobrze, ciepłymi dniami i częstymi, dodatkowo obfitymi opadami. Notowano od 13 do 16 stopni, ale niestety zdarzało się, że te dzienne wartości były torpedowane przez nocne mrozy, małe lecz jednak. Wielkanocy 4 kwietnia nie odebrało to jednak bardzo wielkanocnego charakteru - dzień ten był bowiem słoneczny, a temperatura wzniosła się w nim do 16,4 stopnia. Lany Poniedziałek przyniósł już jednak bardzo duże, euforyczne opady. 19 mm deszczu napadało przy miłej, dwucyfrowej temperaturze sięgającej prawie 15 stopni. Po dwóch kolejnych dniach, które przyniosły mżawkowe ochłodzenie, pogoda ponownie się poprawiła. 8 i 9 kwietnia notowano ponad 17 stopni przy jednocześnie bezmroźnych (ale niestety nieciepłych) nocach i zmiennym zachmurzeniu. 9 kwietnia wieczorem znowu popadał deszcz, którego zabrakło w tę niezapomnianą sobotę dzień później. Tego dnia świeciło Słońce okazjonalnie chowało się za chmury, a temperatura może była niska - wyniosła tylko 10,5 stopnia - ale słoneczne chwile sprawiały wrażenie ciepła. Całkowicie odmiennie było 11 kwietnia, kiedy niewiele zabrakło do opadów śniegu. Temperatura w środku dnia wynosiła raptem 3 stopnie, padał deszcz, a niebo szczelnie zakrywały chmury. Średnia dobowa 11 kwietnia 2010, to bardzo niska wartość 3,9 stopnia. Jak dla mnie, to ten dzień był najsmutniejszy.
Dalsza część żałoby narodowej w dużej części była już dość ciepła, ale i deszczowa. Temperatury codziennie przekraczały 10 stopni, nierzadko zbliżając się do 15-tu, a przy tym dominowały chmury i niemal codziennie coś popadało, często więcej niż symbolicznie. Słoneczny okazał się dopiero weekend 17-18 kwietnia, a zwłaszcza niedziela, kiedy słupek rtęci wzrósł aż do 19,8 stopni przy świecącym Słońcu na niebie upstrzonym drobnymi chmurkami. Niestety pojawił się też przymrozek.
Dalsza część miesiąca to już większa ilość słonecznych dni i systematyczne ciepło zakłócone sporym, 2-stopniowym mrozem 23 kwietnia :/ Od 24 kwietnia temperatury maksymalne regularnie zbliżały się już do 20 stopni, przekraczając tę wartość po raz pierwszy 26 kwietnia (tego dnia wystąpił też opad, których - na szczęście, biorąc pod uwagę to, co działo się później - w III dekadzie było mniej). 29 kwietnia temperatura znowu przekroczyłą 20 stopni, zaś w ostatnim dniu miesiąca nieoczekiwanie podbiła aż do 26,2. To był piękny, odczuwalnie gorący dzień, z którego pamiętam niebo pocięte smugami lotniczymi. Nie interesowałem się tym jeszcze, ale wiem że tego dnia otwarto przestrzeń powietrzną. Doszło do przekroczenia 25 stopni - wartości, jakiej w maju nie odnotowano ani razu - następna okazja była 6 czerwca.

Kwiecień 2010 zapisał się jako miesiąc lekko ciepły o średniej temperaturze 8,9 stopni. Wydaje się to być diagnozą trafną. Miesiąc ten bowiem (oprócz 30 kwietnia) nie przynosił jakiegoś ponadwymiarowego ciepła, lecz zarazem oszczędził dużych chłodów. 11 i 30 kwietnia to takie skrajne dni, podczas gdy reszta trzymała się raczej blisko norm. Za sprawą przymrozku w III dekadzie i większej ilości chłodnych nocy, nie jestem jakimś fanem tego kwietnia, ale jednak był całkiem w porządku. Najwięcej Słońca dał w III dekadzie, ciepło często przeplatał z opadami i niczym zbytnio nie szokował. Na uznanie zasługuje wysoka suma opadowa wynosząca 65,9 mm deszczu i tylko deszczu :)
Mogę dać małego plusika.

https://meteomodel.pl/dane/historyczne-dane-pomiarowe/?data=2010-04-30&rodzaj=st&imgwid=349200660&dni=30&ord=asc



Wiosna 2010 to takie lato 2014/zima 2015 mojego wcześniejszego dzieciństwa, mam z nią związanych dużo wspomnień muzycznych :)
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

Drogi Jacobie, wróć do nas :!:
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35047
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 2 Maj 2021, 20:18   

Na niego nie rzygnę, ale serio nie jestem fanem, mocno nijaki i nomen omen suchy.
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 27
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19150
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 2 Maj 2021, 20:18   

Szczerze to nawet trochę podobieństwa do 2021 widzę xD
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Fan ostrych zim



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11605
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 2 Maj 2021, 20:29   

W Legionowie nie spadło nawet 20 mm :shock: No nie ma co, teraz to już sam widzę, że w centralnej Polsce maj mógł być miesiącem naprawdę przydatnym. Rzeczywiście trochę nijaki, ale kilka dni na początku naprawdę mi się podoba.
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

Drogi Jacobie, wróć do nas :!:
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 126 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35047
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 2 Maj 2021, 20:32   

Dla mnie okres 5-13.04 niezły, ale reszta to w sumie pomyłka. Pruszków miał nieco lepiej z opadami niż Legionowo, o Okęciu nie wspominając, gdzie, jak to pisali na TP był to kwiecień deszczowy i mokry, najbardziej mokry od AŻ 6 lat :lol:
_________________
Kiedyś lewica walczyła o to, by robotnik mógł zjeść kotleta. Dziś lewica walczy o to, by robotnik NIE mógł zjeść kotleta.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 10