Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Dzieci mają koszmary ze zmianami klimatycznymi w tle
Autor Wiadomość
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Burzoman

Hobby: Większość z wymienionych
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz
Wysłany: 25 Maj 2021, 23:44   

To prawda, pozory często mylą :) Ja do "garniturowców" nie należę, ale od kiedy poszedłem na studia, trochę zmieniłem swój styl i lubię wyglądać trochę bardziej elegancko niż sportowo kiedy gdzieś wychodzę - chyba że to jakieś drobne wyjście na zakupy itp. Trochę odzwyczaiłem się od bluz z kapturem, poza np. przejażdżkami na rowerze w chłodne dni rzadko je zakładam, a praktycznie przez cały okres szkolny właśnie takie bluzy zakładałem najczęściej ;)

A co do snów, jakiś czas temu śniło mi się jeszcze, że jest letni wieczór, bezchmurne niebo i ciepło, a dookoła każdy robi grilla. Może więc uda się wyrwać z tego roku trochę ciepła tego rodzaju, bądźmy dobrej myśli :D

kmroz 
Junior Admin
FanKlimatuPtaszkowej

Hobby: Wszystko!
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Mokotów
Wysłany: 26 Maj 2021, 13:14   

Akurat miły dresiarz to bardzo częsta rzecz wbrew pozorom. Ludzie o tym zapominają często. Warto sobie obejrzeć.

Jacob 
Poziom najwyższy

Hobby: Meteorologia
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 7 Lipiec 2021, 14:57   

Nie wiem czy cokolwiek przebije mój dzisiejszy sen :lol: . Do tej pory nie mogę dojść do siebie :lol:

Jest czwartek, 2 czerwca 2022 roku, jakoś podobną godzina jak teraz na niebie szczelny loch i zaczyna sypać śnieg i to sam :shock: . Temperatura ok. 3 stopni na plusie. Zaczęła się tworzyć mała pokrywa. Tutaj do tego wszystkiego dochodzi też chyba wizja wiosny 42-lecia, bo wegetacja była na podobnym poziomie co 2 maja 2021 :mrgreen: . Wszyscy dookoła "japier*ole śnieg w czerwcu :!: " . Sam byłem w ciężkim, raczej negatywnym szoku. Wieczorem oglądałem z mamą prognozę na tvn-ie i ostrzegali przed wielkimi śnieżycami na południu Polski, oraz marznącym gównem w reszcie kraju na weekend 4-5.06.2022. Takie lekkie deja vu z 13-16.04.2021 miałem, ale dobra. Taka pogoda miała potrwać do końca bieżącego tygodnia (czyli 5.06) dochodziła już godzina 23, wciąż prószył śnieg, a na pokrywa wynosiła dobry centymetr (xD), jak zwykle o tej porze zobaczyłem wieczorną prognozę ECMWF i faktycznie od 6.06 było widać zmianę... Na cały kolejny tydzień zapowiadano full lampy i tmax. ok. 14-17 st. i przymrozki do -6 st. :shock: . Czyżby czerwuś 2022 miał za bardzo wziąć do siebie moje słowa o odreagowaniu (ale tj. mówiłem patrząc na to jaka była wegetacja w moim śnie to podejrzewam, że dla odmiany maj był najzimniejszy od 1980 i był chyba do reszty pozbawiony normalnych dni, o ciepłych nie wspominając) :lol:

kmroz 
Junior Admin
FanKlimatuPtaszkowej

Hobby: Wszystko!
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Mokotów
Wysłany: 7 Lipiec 2021, 15:03   

Mi śnieg latem to się regularnie śni

FKP 
Poziom najwyższy
Termofil, Heliofil

Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 7 Lipiec 2021, 15:13   

kmroz napisał/a:
Mi śnieg latem to się regularnie śni

:zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz: :zygacz:

Sezon burzowy 2021 na Madach zaczął się rekordowo późno ale naprawdę porządnie :prayer:

jorguś 
Poziom najwyższy

Miejsce zamieszkania: Katowice
Wysłany: 7 Lipiec 2021, 17:02   

To już prawdziwy koszmar :shock: :shock: :shock:

pawel 
Poziom najwyższy
Letni heliofob

Miejsce zamieszkania: Kasina Wielka
Wysłany: 7 Lipiec 2021, 19:05   

Jacob napisał/a:
Na cały kolejny tydzień zapowiadano full lampy i tmax. ok. 14-17 st. i przymrozki do -6 st. :shock:

W czerwusiu tak się nie da :haha:

PiotrNS 
Poziom najwyższy
Burzoman

Wysłany: 18 Lipiec 2021, 09:53   

Dzisiaj ja miałem straszny sen, a co gorsza - dotyczy bardzo niedalekiej przyszłości. Śniło mi się, że na pewny dzień w III dekadzie bieżącego miesiąca prognozy przewidują w Nowym Sączu 31-32 stopnie. Dookoła miało być dużo goręcej, ale w moim mieście sytuację miała uratować konwekcja.
Przyszedł ten właśnie dzień i jest mi niemożebnie gorąco, a chmury wiszą na jednej części nieba i nie mogą sięgnąć Słońca. Wieczorem sprawdzam, jaką temperaturę zanotowano, a tam wychodzi mi... 38,4 stopnia. Przypomnę, że rekord wynosi 36,8 :o Świadomość że było jeszcze goręcej niż w Posnanii 26 czerwca 2019 sprawiła, że aż się obudziłem :oops:

Chyba nie mogłem mieć innego snu w kolejną gorącą noc, po której obudziłem się mokry...

FKP 
Poziom najwyższy
Termofil, Heliofil

Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 18 Lipiec 2021, 11:25   

Jak nigdy nie jestem mokry w "gorącą" noc, zresztą jak jest gorący dzień i nic nie robię to też xd

Sezon burzowy 2021 na Madach zaczął się rekordowo późno ale naprawdę porządnie :prayer:

PiotrNS 
Poziom najwyższy
Burzoman

Wysłany: Wczoraj 7:57   

No to dzisiaj mój mózg odreagował burze sprzed tygodnia :D
Zaczęło się od snu, w którym płynąłem jachtem albo dużą motorówką po jakimś morzu przy słonecznej pogodzie. Wszystko było fajnie aż do czasu, kiedy zobaczyłem dość dużą falę na horyzoncie i łódkę, która została przez nią prawie podrzucona. Od razu pomyślałem że to tsunami i uświadomiłem sobie, że większe szanse będę miał, jeśli dopadnie mnie na pełnym morzu, a nie bliżej brzegu. Podpłynąłem tam i po chwili fala wlała się na moją łódź prawie ją przewracając.
I w tym momencie nagle zmieniła się sceneria. Natychmiast znajduję się w swoim domu, a za oknami trwa gwałtowna burza. Wieje mocny wiatr, szaleją pioruny i mocno leje. Co chwilę następują bliskie wyładowania i w tym samym czasie fala uderzeniowa grzmotów wpycha deszczową wodę do domu przez uchylone okna. Spostrzegam, że na podłodze jest pełno wody i zamykam jedno, drugie okno. Wtedy burza zaczyna ustępować i na niebie pojawiło się sporo rozpogodzeń. Wyjrzałem na zewnątrz, a tam zaczynało wyglądać Słońce. Myślałem że to koniec i wtedy gdzieś bardzo blisko strzelił tak siarczysty piorun, że przez sen słyszałem ten dźwięk jak tnie powietrze i z wielką mocą uderza, a wszystko dookoła oblewa się blaskiem. To było ostatnie uderzenie, ale jeszcze przez chwilę czekałem na ewentualne następne w obawie przed powtórką. W końcu otwieram okna i widzę, że ten ostatni piorun rozbił lampę w ogrodzie, a ulicą jedzie cały korowód straży pożarnych i nieoznakowanych radiowozów policyjnych.
Trochę dziwny sen, ale w sumie spoko takiego doświadczyć ;)

Odpowiedz do tematu