Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Winogrona.
Autor Wiadomość
Janekl 
Poziom najwyższy
Janek


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 38 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Sie 2019
Posty: 6254
Miejsce zamieszkania: Kaszuby
Wysłany: 29 Październik 2019, 19:53   Winogrona.

Pierwszy raz moje winogrona nie dojrzeją już 3 tygodnie temu większość winogron zmarzło zostały tylko te ,które były przykryte liśćmi ale i te nie dojrzeją bo przymrozki coraz większe.
W zeszłym roku winogrona miałem zerwane już na samym początku września nawet 2 lata temu kiedy u mnie lato było poniżej normy winogrona zdążyły dojrzeć a dlaczego w tym roku nie dojrzały tego nie wiem.
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 160 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 24017
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 29 Październik 2019, 20:02   

A usłonecznienie :?: Gleba :?:
_________________
Aktualna pora roku: Późna wiosna 🤩

Wiosna 2024 to cudo :!:
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 221 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 14600
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 29 Październik 2019, 20:09   

Moje już dawno (jeszcze we wrześniu) zostały pozbierane i stoją w piwnicy w butelkach przerobione na sok. Wraz ze schłodzoną wysokogazowaną wodą mineralną PYCHOTA :!:
Nowych fotek nie robiłem, ale mam te z przed kilku lat. W tym roku wyglądały podobnie.


P.S. Późne i delikatne odmiany w naszym klimacie niekiedy zawodzą.
_________________
Dnia 20 marca o godz. 4:07 Słońce przekroczyło punkt Barana rozpoczynając astronomiczną wiosnę .Potrwa ona do przesilenia letniego. Nazajutrz, czyli 21 marca jest początek wiosny kalendarzowej.
A od 21 czerwca to już kalendarzowe lato!
 
     
Magia 
Poziom najwyższy


Hobby: Sport
Pomogła: 78 razy
Dołączyła: 25 Kwi 2019
Posty: 3930
Wysłany: 29 Październik 2019, 21:08   Re: Winogrona.

Janekl napisał/a:
Pierwszy raz moje winogrona nie dojrzeją już 3 tygodnie temu większość winogron zmarzło zostały tylko te ,które były przykryte liśćmi ale i te nie dojrzeją bo przymrozki coraz większe.
W zeszłym roku winogrona miałem zerwane już na samym początku września nawet 2 lata temu kiedy u mnie lato było poniżej normy winogrona zdążyły dojrzeć a dlaczego w tym roku nie dojrzały tego nie wiem.
Obrazek


A czy winogron nie jest zaatakowany mączniakiem rzekomym ?
 
     
Janekl 
Poziom najwyższy
Janek


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 38 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Sie 2019
Posty: 6254
Miejsce zamieszkania: Kaszuby
Wysłany: 30 Październik 2019, 09:04   Re: Winogrona.

Magia napisał/a:


A czy winogron nie jest zaatakowany mączniakiem rzekomym ?


Jak na razie nic nie zaatakowało u mnie chociaż nigdy nie robiłem oprysków ale u szwagra winogrona były zaatakowane bo miały taki nalot.
 
     
Janekl 
Poziom najwyższy
Janek


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 38 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Sie 2019
Posty: 6254
Miejsce zamieszkania: Kaszuby
Wysłany: 30 Październik 2019, 09:13   

FKP napisał/a:
A usłonecznienie :?: Gleba :?:


To nie miało wpływu bo od lat nic się nie zmieniło a przecież 2 lata temu było zimne lato dodatkowo w maju przez 2 dni miałem śnieg a przymrozek na początku czerwca. A w tym roku ostatni przymrozek pod koniec maja więc trochę to dziwne. Jedyne co mi nasuwa to ,może winogrona miały za dużo owoców bo przed przymrozkami miałem kila wiaderek zebranych na sok. W tym roku ten sok jest trochę kwaskowaty bo winogrona nie całkiem były dojrzałe. Najbardziej dojrzałe były te owoce ,które były najdalej od korzeni czyli pod koniec pnącz.
 
     
Janekl 
Poziom najwyższy
Janek


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 38 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Sie 2019
Posty: 6254
Miejsce zamieszkania: Kaszuby
Wysłany: 30 Październik 2019, 09:19   

zgryźliwy tetryk napisał/a:
Moje już dawno (jeszcze we wrześniu) zostały pozbierane i stoją w piwnicy w butelkach przerobione na sok. Wraz ze schłodzoną wysokogazowaną wodą mineralną PYCHOTA :!:
P.S. Późne i delikatne odmiany w naszym klimacie niekiedy zawodzą.


Masz piękne winogrona ja mam tylko naokoło szołerka ale jestem i tak z tego zadowolony bo tak jak napisałeś są pyszne. Pierwszy raz nie zdążyły dojrzeć i myślę ,że ostatni. Na ogół są dojrzałe do połowy września a u mnie pierwsze przymrozki przychodzą najszybciej pod koniec września.
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 221 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 14600
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 30 Październik 2019, 10:39   

Cytat:
W tym roku ten sok jest trochę kwaskowaty bo winogrona nie całkiem były dojrzałe.

I tak ma być, co najwyżej do sokownika można wsypać nieco więcej cukru. Winogrona przejrzałe nadają się tylko na wino. Sok z nich ma lekko sfermentowany "drożdżowy" posmak. Dlatego zbieramy je tak wcześnie, jak tylko to jest możliwe. Wtedy już można zdjąć z pergoli zabezpieczającą od szpaków siatkę. Bo te ptaszyska to prawdziwa plaga na borówkach, wiśniach, czereśniach oraz na winogronach. Porzeczek jakoś nie ruszają.
_________________
Dnia 20 marca o godz. 4:07 Słońce przekroczyło punkt Barana rozpoczynając astronomiczną wiosnę .Potrwa ona do przesilenia letniego. Nazajutrz, czyli 21 marca jest początek wiosny kalendarzowej.
A od 21 czerwca to już kalendarzowe lato!
 
     
Janekl 
Poziom najwyższy
Janek


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 38 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Sie 2019
Posty: 6254
Miejsce zamieszkania: Kaszuby
Wysłany: 30 Październik 2019, 12:42   

zgryźliwy tetryk napisał/a:
Cytat:
Wtedy już można zdjąć z pergoli zabezpieczającą od szpaków siatkę. Bo te ptaszyska to prawdziwa plaga na borówkach, wiśniach, czereśniach oraz na winogronach. Porzeczek jakoś nie ruszają.


U mnie szpaki i nie tylko one najbardziej atakują czereśnie ,można powiedzieć ,że 1/2 owoców z drzewa zawsze zjadają a po za tym może tylko aronię też lubią bo szybko ginie a do innych jeszcze owoców na razie nie dobierają ,może gdzie indziej się najedzą.
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 221 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 14600
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 30 Październik 2019, 13:01   

Zastosuj siatki ochronne. Żeby nie łamać regulaminu w sprawie reklam, dam linka do całej strony google. https://www.google.com/se...chrome&ie=UTF-8
Tam wybierzesz sobie to co chcesz.
_________________
Dnia 20 marca o godz. 4:07 Słońce przekroczyło punkt Barana rozpoczynając astronomiczną wiosnę .Potrwa ona do przesilenia letniego. Nazajutrz, czyli 21 marca jest początek wiosny kalendarzowej.
A od 21 czerwca to już kalendarzowe lato!
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 10