Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Muszyna
Autor Wiadomość
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 110 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11715
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 24 Czerwiec 2023, 09:13   Muszyna

Zapraszam Was do odwiedzin w pięknym uzdrowiskowym miasteczku u podnóża Beskidu Sądeckiego, skrytego trochę w cieniu Krynicy-Zdroju. Licząca 5 tysięcy mieszkańców miejscowość tętni życiem za sprawą istniejącej pokaźnej bazy hotelowej i sanatoriów przyciągających kuracjuszy o każdej porze roku, lecz i bez tego jest tam po prostu bardzo ładnie.

Muszynę odwiedziłem w ostatni wtorek, 20 czerwca 2023 roku, podczas rowerowej wyprawy. Nie dojechałem tamtędy główną drogą lecz "trasą alternatywną" - ale o tym jeszcze będzie więcej :)

Wjazd do Muszyny od strony wsi Złockie:





Przepływający przez miasto Poprad, będący na dalszym odcinku rzeką graniczną:



Górujący nad Muszyną zamek:



Ulica prowadząca do rynku od strony Popradu:



Początek rynku z widocznym ratuszem:





Kamieniczki przy rynku w Muszynie:



I wreszcie miejsce, które mnie zupełnie oczarowało - kwitnący setkami kwiatów i pełen zieleni rynek w Muszynie:







Coś, czego tak brakuje na wielu innych miejskich rynkach:









Da się bez betonozy :?: Da się :ok:





A to krajobraz innych uliczek w centrum. Zabudowa małomiasteczkowa, a przy tym bardzo estetyczna, zadbana i nieunikająca elementów zieleni:



Droga w kierunku kościoła. Jak widać, urokom Muszyny nie oparli się goście nawet z odległych miejsc, takich jak Włocławek :)





Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP:



Coś szczególnie dla mnie interesującego, czyli budynek sądu - jest to wydział zamiejscowy Sądu Rejonowego w Nowym Sączu:





Muszyna to miasto zieleni i ogrodów. Furorę robią znajdujące się tam Ogrody Biblijne i Ogrody Sensoryczne kwitnące na wiele sposobów o niemal każdej porze roku (nie wiem czy mają tam oczary, ale magnolii jest podobno tyle, że FKP miałby prawdziwą ucztę dla zmysłów). Niestety z racji ograniczonego czasu zwiedzanie ogrodów odłożyłem na inny czas, kiedy przyjadę do Muszyny samochodem albo autobusem. Przesyłam tylko zdjęcie fragmentu ogrodu z zewnątrz:



Jak się Wam podoba :?: A może ktoś z Was był kiedyś w Muszynie :?:
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

18.01-17.04.2024. Kwartał katastrofy klimatycznej. Najstraszniejszy pogodowo w historii.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 135 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35253
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 24 Czerwiec 2023, 10:26   

PiotrNS, cudowna fotorelacja :serce: Ja właśnie nigdy nie byłem jeśli nie liczyć zjazdu na nartach ze stoków nad Wierchomlą na przełomie stycznia i lutego 2013 :serce:
_________________
19.04-6.05.2012 -> jeden z najcudniejszych wiosennych okresów, jakie można sobie wyobrazić
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 110 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11715
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 24 Czerwiec 2023, 14:16   

kmroz, dziękuję za bardzo miły komentarz :) Mam nadzieję że jeszcze kiedyś wybierzesz się w te strony, które wyglądają wspaniale chyba o każdej porze roku (chyba że zima jest patolska). Spędzenie tutaj przełomu stycznia i lutego 2013 było słusznym wyborem, gdyż udało się uniknąć najgorszego i zima zachowała ciągłość pokrywy śnieżnej, która przy tym dłużej zachowała odpowiednią formę i do lepszej formy wróciła :D
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

18.01-17.04.2024. Kwartał katastrofy klimatycznej. Najstraszniejszy pogodowo w historii.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 11