Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Potężne burze nad Polską - 14 lipca 2021 r.
Autor Wiadomość
FKK 
Poziom 6


Hobby: Inne
Pomógł: 6 razy
Wiek: 29
Dołączył: 10 Sty 2021
Posty: 542
Miejsce zamieszkania: Gdańsk/Toruń
Wysłany: 15 Lipiec 2021, 23:57   

Jestem teraz na wakacjach w Nowym Sączu i doświadczam silnej burzy. Kiedy wracałem że starówki, to tuż przed moim miejscem noclegu przywalił bardzo blisko piorun. Krzyknąłem z przerażenia i dałem sprinta do hotelu abym nie zmienił się we frytkę.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 110 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11718
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 16 Lipiec 2021, 00:23   

Ja na razie nie podejmuję się opisania tego, co działo się u mnie od 23:00 do teraz. Dużo by pisać, a na razie muszę ochłonąć i spróbować zasnąć. Powiem tak - choćbym żył 1000 lat, to i tak na zawsze zapamiętałbym ten dzień. Muszę przejrzeć zdjęcia i nagrania, nadać temu jakiś kształt. Ale teraz chcę się tylko upewnić, że to coś już idzie. Dokładnego rozmiaru kałuż i jezior w okolicy nie zobaczę, bo nie ma prądu. Jest tylko waleczne serce, zapach ozonu, multum błysków i chłodniejsze powietrze.
W kategorii nocnych burz nadaję temu zjawisku pierwsze miejsce ex aequo z nawałnicą 14 sierpnia 2014. I tej też nie przewidziałem i nikt nie przewidział. Jakże ta historia lubi się powtarzać :!:
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

18.01-17.04.2024. Kwartał katastrofy klimatycznej. Najstraszniejszy pogodowo w historii.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 135 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35254
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 16 Lipiec 2021, 06:56   

A ja przespałem piękne strobo.... Mój organizm tuż po północy powiedział dość i zwyczajnie usnął po tych kilku nieprzespanych nocach... Teraz wstaje i jeszcze coś tam grzmi od SE, ale za widna to nie to samo... Mimo, że błyski są koło Grójca, to ich zupełnie nie widać...
_________________
19.04-6.05.2012 -> jeden z najcudniejszych wiosennych okresów, jakie można sobie wyobrazić
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 135 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35254
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 16 Lipiec 2021, 07:00   

PiotrNS, przyznam, że mi ulżyło. Gdy tylko się przed chwilą ocknąłem w ubraniu i z padniętym telfonem (bo usnąłem mimo wolnie i go nie podłączyłem), to pierwsze co, to pomyślałem o Tobie, bałem się, że stało się coś złego. Dobrze, żę jesteście cali i tym razem nie macie żadnych strat. Twoja wczorajsza przygoda uczy nas wszystkich, że nawet z byle pierdu może stworzyć się groźna burza...
_________________
19.04-6.05.2012 -> jeden z najcudniejszych wiosennych okresów, jakie można sobie wyobrazić
 
     
LukeDiRT 
Administrator
Łukasz



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 104 razy
Wiek: 33
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 10993
Miejsce zamieszkania: Gliwice
Wysłany: 16 Lipiec 2021, 11:10   

W nocy spadło 26mm deszczu w Gliwicach, a w Knurowie prawie 62mm :shock:
Pioruny waliły niemal dokładnie nade mną, przyznam, że miałem trochę stracha.
 
     
pawel 
Moderator
fan 1 stycznia 2023



Hobby: Meteorologia
Pomógł: 24 razy
Wiek: 27
Dołączył: 08 Lis 2019
Posty: 5141
Miejsce zamieszkania: Kasina Wielka
Wysłany: 16 Lipiec 2021, 11:12   

Po północy miałem bliskiego strzała, ale z burzy spadło nie za dużo deszczu - 0,6 mm.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 110 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11718
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 16 Lipiec 2021, 11:31   

Kmroz, myślę że to ważna lekcja. Burza była piękna, ale niezwykle groźna. Strachu napędzało mi mnóstwo wyładowań doziemnych w bliskiej odległości, one strzelały dosłownie wszędzie dookoła. Co więcej, burza przemieszczała się bardzo wolno i nie było widoków na to, aby stan zagrożenia miał szybko ustąpić. Groźnie zrobiło się już o 23:00, kiedy widziałem nawet zalążki chmury szelfowej oświetlane przez błyskawice, jednak z biegiem kolejnych minut rzeczywistość stawała się coraz gorsza. Od 23:20 do 23:55 trwało regularne bombardowanie, jak nalot dywanowy. A wszystko przy ciemności i nawalny deszczu, który sprawił że potoki znowu wystąpiły z brzegów. Po raz kolejny nie wierzę w pomiar IMGW. 29 mm to mniej niż podczas październikowej pluchy. Na radarach widziałem, że najpotężniejsze opady dotknęły wschodnią część miasta w której mieszkam. Około północy włączyłem dane komórkowe i zobaczyłem post Łowców o tym, że natężenie przekracza 70 mm. Mój ogród był zalany, pierwszy raz widziałem coś takiego.

PS. FKK, jak Ci się tutaj podoba :?: :) Byłeś już w Skansenie albo Miasteczku Galicyjskim? Jakbyś się wybierał, to możesz dać znać :)
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

18.01-17.04.2024. Kwartał katastrofy klimatycznej. Najstraszniejszy pogodowo w historii.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 135 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35254
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 16 Lipiec 2021, 11:39   

Dzisiaj miałem też agresywne strzały, pierwszy raz w życiu byłem w centrum takiego żywiołu, jednak ulewa nie była jakaś drastycznie mocna, a gradu czy wiatru to w ogóle nie było.

Czekam na szczegółową Twoją relacje w osobnym temacie. Zresztą za 3 dni planuje utworzyć wątek poświęcony całemu szalonemu Miesiącowi Raka :prayer:
_________________
19.04-6.05.2012 -> jeden z najcudniejszych wiosennych okresów, jakie można sobie wyobrazić
 
     
jorguś 
Poziom najwyższy
antymarcowiec


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 147 razy
Wiek: 25
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 7315
Miejsce zamieszkania: Katowice
Wysłany: 16 Lipiec 2021, 16:00   

Ale było grubo znowu, w zasadzie nie różniło się to niczym od środowego wieczora, a lało nawet dłużej, musiało też w pobliżu w coś pierdyknac bo mnóstwo syren słychać. Tak wygląda moja uliczka w tej chwilii


A tymczasem Muchowiec zaraportował... 0.0 mm 😖
_________________
Aktualna pora roku: zasłużone bubu
 
     
jorguś 
Poziom najwyższy
antymarcowiec


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 147 razy
Wiek: 25
Dołączył: 10 Gru 2019
Posty: 7315
Miejsce zamieszkania: Katowice
Wysłany: 16 Lipiec 2021, 16:16   

Ale teraz jestem w centrum i tu faktycznie jest sucho, zupełnie inny świat xd
_________________
Aktualna pora roku: zasłużone bubu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10