Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Paradokumenty
Autor Wiadomość
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan danych :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13916
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 25 Grudzień 2020, 16:11   

Też jest ważny, no tylko różnica między W-11 i Detektywami a takimi produkcjami jak "Ślad" jest taka, że w pierwszych 2 serialach postacie grały same siebie i serial jest gatunku paradokumentalnego (produkcja wydaje się bardziej realistyczna, zresztą Ci ludzie się przez długie lata szkolili w policji) a w "Śladzie" grają aktorzy (to nie są policjanci z zawodu)-> ten serial jest fabularny, o zabarwieniu kryminalno-sensacyjnym. ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 221 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 14599
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 25 Grudzień 2020, 17:25   

Czyli tak jak w amerykańskim "Chicago Fire" :?:
_________________
Dnia 20 marca o godz. 4:07 Słońce przekroczyło punkt Barana rozpoczynając astronomiczną wiosnę .Potrwa ona do przesilenia letniego. Nazajutrz, czyli 21 marca jest początek wiosny kalendarzowej.
A od 21 czerwca to już kalendarzowe lato!
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan danych :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13916
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 25 Grudzień 2020, 18:08   

Myślę, że tak, tylko że tam są przedstawione perypetie ratowników i strażaków. ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
zgryźliwy tetryk 
Poziom najwyższy
pradziadek



Hobby: Inne
Pomógł: 221 razy
Wiek: 77
Dołączył: 16 Lut 2019
Posty: 14599
Miejsce zamieszkania: Polska wschodnia
Wysłany: 29 Grudzień 2020, 19:55   

Paradokumenty w wykonaniu "naturszczyków", czyli rzeczywistych uczestników tych zdarzeń, to teraz raczej rzadkość. Częściej aktorzy odtwarzają historie oparte na faktach. Na przykład amerykański film "Apollo 13", rosyjski serial "Anna German", czy "lecący" obecnie w TVP serial "Osiecka". Bywają też tendencyjnie zafałszowane "odtworzenia" wydarzeń, które miały miejsce w przeszłości, całkiem niedawnej. Mam na myśli "SMOLEŃSK" Krauzego. :dobani:
_________________
Dnia 20 marca o godz. 4:07 Słońce przekroczyło punkt Barana rozpoczynając astronomiczną wiosnę .Potrwa ona do przesilenia letniego. Nazajutrz, czyli 21 marca jest początek wiosny kalendarzowej.
A od 21 czerwca to już kalendarzowe lato!
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 110 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11722
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 15 Styczeń 2021, 11:16   

Nie tylko Polsat i TVN, także nasza ulubiona Telewizja Publiczna wie jak przyciągnąć uwagę ;) Choć to wprawdzie nie jest chyba paradokument, ale wiele elementów pasuje ;)

_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

18.01-17.04.2024. Kwartał katastrofy klimatycznej. Najstraszniejszy pogodowo w historii.
 
     
funkcyjka 
Poziom 7
midnight


Hobby: Większość z wymienionych
Pomogła: 39 razy
Dołączyła: 17 Maj 2022
Posty: 887
Wysłany: 17 Maj 2022, 21:47   

W momentach największej nudy to od biedy obejrzę jakiś odcinek. Wiem, że to wszystko jest fikcją, ale czasem dobrze jest się odmóżdżyć przy takich produkcjach i ciekawie pooglądać absurd goniący kolejny absurd. ;)

jorguś napisał/a:
No i czasami można się nieźle uśmiać, wampir z Ukrytej Prawdy, Dariusz z Trudnych Spraw czy ten od mięsnego jeża przeszli do legend polskiej telewizji.


Takie odcinki pamięta się na zawsze! :mrgreen:
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan danych :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13916
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 16 Grudzień 2022, 23:42   

https://freedisc.pl/niewaznekto,f-13457517,377-nielegalne-wycigi-avi,

To jest chyba mój ulubiony odcinek z całego zbioru serialu W-11 Wydział Śledczy- komisarz jeździł przez moment fajną bryką. ;-) Szkoda tylko, że jakość materiału należy do słabszych- właściwie nawet nie chodzi o jakość samą w sobie, a o zawężone pole widzenia (mały obraz). :cry: Z tego co się orientuję, to rok produkcji odcinka wypadał gdzieś na okolice 2006 r. (nie wiem czy to nie była zaawansowana wiosna lub wczesne lato, jeśli chodzi o porę roku), a także na pewnych scenach pojawiają się kadry z południowej części autostrady (podejrzewam, że gdzieś między zjazdami na Skawinę i Wieliczkę, za Wieliczką na wschód dopiero rozpoczynały się prace budowlane- pamiętam w miarę dokładnie, że jak jechałem z Rodzicami do Dziadków z drugiej strony Krk z wizytą w czasie powstawania kolejnych odcinków obwodnicy, to przebijaliśmy się przez miasto [wtedy jeszcze nawet mieszkaliśmy w blokowisku na Hucie, to było też przed przeprowadzką], zaś jak odwiedzaliśmy Dziadków z Sącza, to jechaliśmy drogami krajowymi 79 i 75). ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan danych :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13916
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 20 Marzec 2023, 02:26   

To może wydać się głupie, ale odkryłem ciekawostkę, że główny przestępca w tym odcinku serialu W11 nazywa się podobnie jak czołowy bohater filmu pt. "Dzień Świra", ma tylko trochę zmienioną pierwszą część nazwiska... ;-) :jupi:

https://freedisc.pl/niewaznekto,f-13033113,827-nieznajomy-divx,

Podobała mi się tutaj wzmianka, że podejrzany, który się zgłosił, jest architektem, a później jak wyglądał przez okno na okolicę. ;-) Przypomniałem sobie wtedy słowa pana Kononowicza w spocie wyborczym, że architekci będą szykować plany budowy dróg. ;-) :jupi:

Swoją drogą zastanawiam się, co by się stało, gdyby u pewnego człowieka doszło do skrzyżowania typów bohaterów: z jednej strony jest to tulipan o skłonnościach psychopatycznych (ten pan którego skazano na dożywocie za zabójstwa i gwałty), z drugiej strony to intelektualista cierpiący na nerwicę i zaburzenia obsesyjno-kompulsywne (pan Adam Miauczyński), a z trzeciej strony to niezwykle prostolinijny bezrobotny (pan Krzysztof). ;-) :-( Naprawdę myślę głęboko nad tym czy takie połączenie lub taka mieszanka osobowości należy do możliwych... ;-) :jupi:
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan danych :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13916
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 14 Maj 2023, 20:46   

Jak mieliście styczność z większą ilością odcinków serialu W11, to mogliście często dostrzec, że sprawy przeważnie należały do poważniejszych (typu gwałt i zabójstwo), a także że często sprawcami okazywały się osoby, które pozostawały poza tzw. cieniem podejrzenia, w dużej mierze z uwagi na obecną między nimi więź pokrewieństwa: nierzadko okazywało się, że zabił mąż, syn, ojciec, brat albo zabiła żona, córka, matka, siostra (z męskich sprawców przychodzi mi automatycznie do głowy m. in. odcinek 638 "Nieugięta", 1346 "Fatalne zauroczenie", z żeńskich np. odcinek 144 "Bliźniaczki", 916 "Moja matka"). :-( Co prawda przy zabójstwach niekiedy się działo tak, że trudno było ukarać winowajcę, bo popełnił samobójstwo lub został zastrzelony przez specjalną policyjną ekipę wsparcia- tzw. atecy, ale przeważnie dochodziło z powodzeniem do aresztowań i pod koniec odcinka pojawiała się adnotacja z wyrokiem. ;-) Rzadko raczej dochodziło do takiej sytuacji, że sprawca był od samego początku wiadomy, np. w odcinkach 241 "Uciekinier" czy 556 "Martyna Rudzik". ;-) Czasami w ogóle zabójstwa działy się bez wyraźnego powodu czy motywu: np. odcinek 655 "Anioł". :-( Ogólnie typowy scenariusz układał się tak, że policjanci przyjeżdżali na miejsce zdarzenia, robili rozpoznanie, w których niekiedy uczestniczyła również rzeczywista osoba winna (!), później zaczęli analizować różne scenariusze i otrzymywali powiadomienia m. in. takie, że po drodze inna osoba (często niespokrewniona, ale związana z ofiarą w jakimś stopniu, np. zawodowo i mająca z nią złe relacje) rozrabia i wówczas to ona stawała się głównie podejrzana ze względu na swoje agresywne zachowanie. ;-) :-( Pod koniec dochodziło jednak do przełomu, np. związanego z kodem genetycznym, odciskami palców przesłuchanych, z nagraniami z kamer albo z rozpatrzeniem alibi osób podejrzanych (niektórzy sprawcy jak mieli coś na sumieniu, to zmyślali, niekiedy prosząc znajomych świadków o potwierdzenie ich wersji), niekiedy dalszych przesłuchań wyjaśniających i identyfikacyjnych, i no później tak komisarze dochodzili do wniosku, kto jest rzeczywiście poszukiwanym i przychodzili tą osobę aresztować. ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 110 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11722
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 14 Maj 2023, 21:31   

"W11" akurat mało oglądałem - coś kojarzę, że rodzice oglądali serial tego rodzaju podczas wczasów nad morzem w 2008 roku, ale to mogło być coś innego. Sam oglądałem ten program kilka razy, ale jakoś mnie nie wciągnął - z paradokumentów najwięcej wyoglądałem "112" i opus magnum w postaci "Szkoły" :mrgreen:
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

18.01-17.04.2024. Kwartał katastrofy klimatycznej. Najstraszniejszy pogodowo w historii.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 10