Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Co jest wg Was największym "sukcesem" Globcia?

Co jest wg Was największym "sukcesem" Globcia?
Zima Trzydziestolecia 2019/20
25%
 25%  [ 2 ]
Wspaniałe Półrocze 2018
62%
 62%  [ 5 ]
Czerwiec 2019
12%
 12%  [ 1 ]
Głosowań: 8
Wszystkich Głosów: 8

Autor Wiadomość
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 162 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 24025
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 26 Lipiec 2022, 13:55   

PiotrNS, U mnie w kwietniu 2018 były ze 3 dni ponad 25 st. i tylko w końcówce xd
_________________
Aktualna pora roku: Późna wiosna 🤩

Wiosna 2024 to cudo :!:
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 162 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 24025
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 2 Luty 2024, 21:15   

Teraz, gdy na to patrzę, to rzeczywiście palmę pierwszeństwa wiedzie Wspaniałe Półrocze. Zima Trzydziestolecia to jakby nie patrzeć uparta dominacja jednego typu cyrkulacji, sama w sobie niezwykła, ale termika przy takim napływie jest oczywista xd Natomiast IV-X 2018 to nie tylko zasługa ciepłych napływów, ale także ich podtrzymywania przez dość nietuzinkowe układy baryczne, które ponadto same potrafiły generować bord - było to w zasadzie perpetuum mobile. Czerwiec 2019 i wrzesień 2023 również są ewidentnym dziełem Globcia, ale to tylko 30 dni, Wspaniałe Półrocze robiło to samo przez wiele miesięcy, a że wpadki w tak długim okresie czasu się zdarzały, to wiadomo. Nie można też pominąć wpływu, jaki generowała pora ciepła 2018 na społeczeństwo, był on zdecydowanie największy z najszerszym spektrum odczuć od rozpaczy po radość xd Zimę 2019/20 już zaczynała przysłaniać korona, a słynne czerwiec z wrześniem - pewnie nikt już o nich nie pamięta, albo powiedzieli by, że to nie ten rok xdd
_________________
Aktualna pora roku: Późna wiosna 🤩

Wiosna 2024 to cudo :!:
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 135 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35268
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 2 Luty 2024, 22:34   

Aż się dziwię, że tak mało był szuryzmow odnośnie tego, że brak zimy spowodował koronę. Właściwie chyba ani razu tego nie słyszałem xD
_________________
19.04-6.05.2012 -> jeden z najcudniejszych wiosennych okresów, jakie można sobie wyobrazić
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 135 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35268
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 2 Luty 2024, 22:35   

A co do wygranej to oczywiście uznaje też wspaniałe półrocze. Zima 19/20 to tylko upór cyrkulacji, a pojedyncze miesiące były zawsze, taki sierpień 1807 np
_________________
19.04-6.05.2012 -> jeden z najcudniejszych wiosennych okresów, jakie można sobie wyobrazić
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 162 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 24025
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 2 Luty 2024, 22:41   

kmroz, Ale upór niezwykły, skoro nigdy wcześniej nie było tak niezimowej zimy. A z tymi dawnymi miesiącami to sporo pseudoklatki tutaj mieszają, a i tak te dane są szczątkowe. Zmutowanie czerwca 2019 czy września 2023 potwierdzą za to setki stacji różnej rangi rozmieszczonych po całym kraju.
_________________
Aktualna pora roku: Późna wiosna 🤩

Wiosna 2024 to cudo :!:
 
     
pawel 
Moderator
fan 1 stycznia 2023



Hobby: Meteorologia
Pomógł: 25 razy
Wiek: 27
Dołączył: 08 Lis 2019
Posty: 5146
Miejsce zamieszkania: Kasina Wielka
Wysłany: 3 Luty 2024, 10:40   

W Nouvel Songe nie aż tak zmutowany - w 1967 i 1975 osiągnął Tśr 16°C, a w 1982 16,3°C. Te 17,3°C z ub.r. niezbyt odleciało.
https://meteomodel.pl/dane/srednie-miesieczne/?imgwid=349200660&par=tm&max_empty=2
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan danych :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13956
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 3 Luty 2024, 11:08   

Wszystko w dużej mierze zależy od rzeźby terenu, w górach zima 2019/2020 była raczej "mocniejsza" od np. tej sprzed 6 l. (2013/2014), natomiast na nizinach, wyżynach i ogólnie obszarach położonych (u nas- poruszamy się po terytorium Polski, bo np. okolice Pragi/Ostrawy/Brna w Czechach, Bratysławy i Koszyc na Słowacji, Wiednia w Austrii, Budapesztu na Węgrzech czy Monachium i Stuttgart w Niemczech też np. doświadczyły wówczas rekordowo bezśnieżnej zimy) od ok. 50 równoleżniku na północ było to coś niespotykanego. ;-)

Trudno mi jest powiedzieć, bo naturalnie o ile wierzę w sezony zimowe na ogół ubogie w śnieg, to z kolei mam problem z praktycznie zupełnie bezśnieżnymi. ;-)

Anomalia w miesiącach pory ciepłej też są dla mnie wyczynem, ale zupełnie niepożądanym. :-( Taki czerwiec 2019 praktycznie nie zawierał ochłodzeń, jednak nie jestem zdecydowanie zwolennikiem regularnego gorąca, a zwłaszcza na początku wakacji. :-( Półrocze ciepłe rok wcześniej było swego rodzaju fenomenem, ale w sumie wolałbym, by tak pozostało. ;-) Dla mnie od lipca/sierpnia do października może dziać się to samo co wówczas, natomiast mam nadzieję, że kwiecień-maj-czerwiec już takie ekstremalne nie wystąpią przynajmniej na przestrzeni kilkunastu-kilkudzuesięciu l. :-(
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 162 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 24025
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 6 Luty 2024, 20:39   

kmroz napisał/a:
Maj 2018 to w ogóle żart nie rekord, do 2030 zostanie przebity 3-4 krotnie, z czego raz albo dwa o ponad +1K

xd
_________________
Aktualna pora roku: Późna wiosna 🤩

Wiosna 2024 to cudo :!:
 
     
Bartek617 
Poziom najwyższy
Fan danych :)



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 20 razy
Wiek: 25
Dołączył: 02 Sty 2020
Posty: 13956
Miejsce zamieszkania: gmina Zielonki/Kraków
Wysłany: 6 Luty 2024, 23:27   

Ja czuję, że prędzej taki sierpień niż np. maj 2018 zostanie przebity. ;-) 1 taki wygórowany przypadek to jest chyba równowartość 5-10 zwyczajnie chłodnych piątych miesięcy. ;-)
_________________
Jestem za ograniczeniem do minimum wilgotnego gorąca i wilgotnych upałów. :(

Jak napiszę gdziekolwiek głupoty, to bardzo Was przepraszam. :(

Głowa jest od tego, by włosy miały na czym rosnąć. ;)

Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego. ;)
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 135 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35268
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 10 Luty 2024, 17:40   

FKP, ale ja nie neguje niezwykłości tych wydarzeń, ale jednak uważam, że Wspaniałe Półrocze było czymś bezsprzecznie jedynym w swoim rodzaju
_________________
19.04-6.05.2012 -> jeden z najcudniejszych wiosennych okresów, jakie można sobie wyobrazić
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 12