Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Cookies    Dowiedz się więcej    Cyberbezpieczeństwo OK
Forum wielotematyczne LUKEDIRT Strona Główna
 Strona Główna  FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy  Statystyki  Rejestracja  Zaloguj  Album

Poprzedni temat :: Następny temat
Wasze życzenia do końca roku
Autor Wiadomość
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 135 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35253
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 6 Lipiec 2021, 20:35   

O dziwo na razie się w miarę sprawdza :jupi: Chociaż nie dosłownie, pewne różnice są, ale ogół jest zgodny :ok:

Co do końcówki, to ostatnio trochę zmieniłem swoje spojrzenie na grudzień, w tym miesiącu mnie lampowy silny mróz z zelżałym śniegiem jak właśnie w 2002, czy u Piotra w 2007 wcale tak nie kręci, wolę to co w 2001, tam było trochę chlupki, ale i przysypwania, a same Święta się spisały termicznie :ok:
_________________
19.04-6.05.2012 -> jeden z najcudniejszych wiosennych okresów, jakie można sobie wyobrazić
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19197
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 8 Lipiec 2021, 22:49   

Chciałbym, aby ten lipiec zapisał się wyjątkowo gorąco w skali kraju wciąż z mega silnym konkretem na ekstremalnie ciepły wschód i dość ciepły zachód. Mam nadzieję, że będzie on przynajmniej drugi najcieplejszy w serii, bo jednak lipiec 2006 wyśrubowal rekord jak czerwiec 1811 do niedawna :-P , ale mam nadzieję, że wyśrubuje za to rekord średniej tmin i wyniesie ona przynajmniej ok. 17 stopni. Potem chciałbym szoku termicznego w sierpniu, w pogodnej, ale nie pustynnej wersji, mam nadzieję że będzie bezwzględnie chłodniejszy od lipca o dobre 5 stopni i będzie najzimniejszy od 2005/2006 i w dodatku będzie miał wyjątkowo niską abs. tmax. i obejdzie się bez silnego lodu :-)
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 135 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35253
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 7 Sierpień 2021, 16:33   

Moim obecnym marzeniem jest kopia 2 i 3 dekady sierpnia z 2013 roku :jupi:

Wrzesień w sumie też może być, włącznie z tą lodową pustynią z 1 dekady, tylko mógłby sobie darować to silne ochlodzenie w końcówce i dać nieco cieplejsze żabkowanie. Ale też nie obraże się na wrzesień skopiowany z 2017 roku.

Co do broszki, to moim marzeniem jest ciepła i żabkowa pierwsza połowa, przynajemniej taka jak w 2006, z tym ,żę wtedy od 9.10 było łajno, a druga niech będzie jak w 2003 :jupi:

Listopad to przede wszystkim by nie przynudzał i przynajmniej epizodycznie przynosił śnieg.

Grudzień to wiadomo :snieg: :snieg:
_________________
19.04-6.05.2012 -> jeden z najcudniejszych wiosennych okresów, jakie można sobie wyobrazić
 
     
Janekl 
Poziom najwyższy
Janek


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 38 razy
Wiek: 60
Dołączył: 06 Sie 2019
Posty: 6254
Miejsce zamieszkania: Kaszuby
Wysłany: 7 Sierpień 2021, 20:17   

Moim marzeniem było by aby sierpień ,wrzesień i październik był taki jak w 2018 roku a listopad z 1993 roku no i został grudzień więc takim jaki był w 2010 roku.
 
     
Jacob 
Poziom najwyższy
Fan mokrego ciepełka


Hobby: Meteorologia
Pomógł: 5 razy
Wiek: 28
Dołączył: 03 Cze 2019
Posty: 19197
Miejsce zamieszkania: Włocławek
Wysłany: 8 Sierpień 2021, 14:44   

Zimny sierpień i wrzesień ;-) . W październiku byle nie było takiego gówna jak 2018 i przynajmniej kilkanaście dni z mrozem, a pozostałe z całodobowym lochem i z deszczem, w listopadzie podobnie, grudzień ma być śnieżny
_________________
Po październiku powinien przychodzić czerwiec :>
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 110 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11717
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 8 Sierpień 2021, 14:57   

Ja chciałbym sierpnia poniżej normy i września trzymającego się blisko, dość wilgotnego, ale mającego też trochę ciepłych i słonecznych dni, głównie na początku. Październik i listopad są mi w sumie obojętne, ale w tym pierwszym chciałbym parę dni tego, co Jacob nazywa "gównem" czyli w praktyce jest piękną, kolorową pogodą ;) Mrozy czasami mogą się zdarzyć, ale nie zależy mi, na nie dopiero przyjdzie czas. Najważniejszy jest dla mnie mroźny i śnieżny grudzień, wręcz bez limitów, byle nareszcie pokazał swoją uśpioną moc :)
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

18.01-17.04.2024. Kwartał katastrofy klimatycznej. Najstraszniejszy pogodowo w historii.
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 160 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 24000
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 8 Sierpień 2021, 15:34   

To marzenia ściętej głowy, zwłaszcza weźdajłajna.
_________________
Aktualna pora roku: Pełnia wiosny :jupi:

Wciąż brak wiosny, co skruszy lód.
 
     
kmroz 
Junior Admin
fan wiosny i jesieni



Hobby: Wszystko!
Pomógł: 135 razy
Wiek: 26
Dołączył: 02 Sie 2018
Posty: 35253
Miejsce zamieszkania: Michałowice/Wwa-Włochy
Wysłany: 8 Sierpień 2021, 15:45   

PiotrNS napisał/a:
czyli w praktyce jest piękną, kolorową pogodą



https://www.ogimet.com/cg...&day=12&hora=23 colorz_3

Co do grudnia, to oprócz oczywistego życzenia, to chciałbym, aby jeśli jakimś antycudem by miał znowu być weźdajbieli, to aby przynajmniej nie był taki jak w 2019 i 2020, kiedy oprócz martwienia brakiem zimy, trzeba było się martwić suszą i poważną niżówką hydrologiczną.
_________________
19.04-6.05.2012 -> jeden z najcudniejszych wiosennych okresów, jakie można sobie wyobrazić
 
     
FKP 
Poziom najwyższy
Fan wiosny i lata



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 160 razy
Dołączył: 21 Maj 2019
Posty: 24000
Miejsce zamieszkania: Okolice Płocka
Wysłany: 8 Sierpień 2021, 15:46   

Jesień tłamszona nocnymi mrozami nie jest ani piękna, ani kolorowa.
_________________
Aktualna pora roku: Pełnia wiosny :jupi:

Wciąż brak wiosny, co skruszy lód.
 
     
PiotrNS 
Poziom najwyższy
Uuu, Globcio...



Hobby: Większość z wymienionych
Pomógł: 110 razy
Wiek: 24
Dołączył: 01 Maj 2019
Posty: 11717
Miejsce zamieszkania: Nowy Sącz/Kraków
Wysłany: 8 Sierpień 2021, 17:32   

Powiedzmy sobie szczerze Kmroz, że pocieszanie się takim czymś w przypadku miesiąca zimowego, to jak pocieszanie kogoś, komu złodziej obrabował mieszkanie, że został mu jeszcze garaż. Nie ma najważniejszej, kluczowej rzeczy i tak czy owak jest źle.
Powiem Ci szczerze, że jak będzie weźdajbieli, to kompletnie wszystko mi jedno. Łaknę grudniowej zimy tak bardzo, że gdybym miał do wyboru pół miesiąca kuriozalnego, bomboworekordowego ocieplenia i pół pięknej zimy, a cały miesiąc ciepły i żabkowy, bezśnieżny, ani nie wahałbym się z wyborem pierwszej opcji.
W gruncie rzeczy zaczynam się martwić, bo to pragnienie ciągle we mnie wzrasta i jeżeli pogoda znowu zakpi, to będzie mi jeszcze ciężej niż w tamtym roku.
_________________
Użytkownicy forum LukeDiRT są jak rodzina :jupi:

18.01-17.04.2024. Kwartał katastrofy klimatycznej. Najstraszniejszy pogodowo w historii.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Akagahara style created by Naddar modified v0.8 by warna
Copyright © 2018-2024 Forum LUKEDIRT
Wszelkie prawa zastrzeżone
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 11